BMW iX Türkiye’de

BMW’nin elektrikli modeli iX Türkiye yollarına çıkmak için gün sayıyor. Kasım ayında teslim edilmesi beklenen BMW iX için ön sipariş süreci başladı.

Ön ve arka akslarında yer alan elektrik motorları 326 beygir güç ve 630 Nm tork üretirken, otomobil 0’dan 100 km/s hıza 6,1 saniyede ulaşıyor.

BMW iX xDrive40, WLTP normlarına göre tam şarj ile yaklaşık 425 km menzil sunuyor. Yüksek güçlü ev dışı şarj istasyonlarında 10 dakikalık şarj ile 100 km menzil üreten bataryalar yalnızca 40 dakikalık şarjla maksimum doluluğa ulaşıyor. Yeni BMW iX pratik Wallbox kullanılarak da tam doluluğa 8 saatten kısa sürede ulaşıyor.

 

 

78 Yaşında Bir Damat; Roger Waters

İngiliz müzisyen ve besteci George Roger Waters, Kamilah Chavis ile 210 yılında 16,2 milyon dolara satın aldığı New York’taki Bridgehampton malikanesinde evlendi.

78 yaşındaki Waters, paylaştığı düğün fotoğraflarına “Çok mutluyum” notunu düştü.
İlk defa 2019 yılında gerçekleştirilen Venedik Film Festivali’nde birlikte görülen Chavis ve Waters çifti birkaç yıl içinde evlilik kararı aldı.

GTA’dan Haber Var

Rockstar Games’in en popüler oyunu Grand Theft Auto’dan yeni bir haber var.


GTA The Trilogy’nin The Definitive Edition’u şirket tarafından duyurulmuştu. Oyunun çıkış tarihi de henüz net değil. Ancak oyun parakendecisi Base.com GTA The Trilogy: The Definitive Edition’ı ön satışa açtı.
Base’de yer alan fiyata göre yeni versiyonun fiyatı 70 Euro olacak. Bu Base’in kendi seçtiği satış fiyatı ama Rockstar’ın da oyunu benzer bir fiyat aralığında piyasaya sürmesi bekleniyor.

 

Covid’e Karşı Aşılar Hala Çok Güçlü

22 milyon kişinin incelendiği yeni bir araştırma, tüm dünyada 4 milyon 800 bini aşkın kişinin hayatını kaybetmesine neden olan corona virüs pandemisini durdurmanın en etkili yolunun aşılar olduğunu kanıtladı. Pfizer/BionTech’in de aralarında yer aldığı çeşitli aşıları inceleyen bilim insanları, 50 yaş üzerindeki aşılıların hastaneye kaldırılma veya ölme olasılığının yüzde 90 daha az olduğunu buldu. Sonuçlar ayrıca, aşıların Delta varyantına karşı çok güçlü bir koruma sağladığını ve bunun beş ay boyunca sürdüğünü gösterdi.

Yapılan kapsamlı bir araştırma, corona virüs aşılarının, Delta varyantına karşı bile ciddi Covid-19 vakalarını önlemede oldukça etkili olduğunu gösterdi.

Konami’den eFootball Özrü

eFootball hayranları eFootball 2022’nin piyasaya sürülmesini dört gözle bekliyorlardı fakat piyasaya sürülmesiyle beraber büyük bir hayal kırıklığı yaşandı. Oyuncu modellemeleri ve oynanışıyla eFootball takipçilerinin hevesini kursağında bırakan, Konami özür dilemek zorunda kaldı. Özellikle Ronaldo ve Messi’nin tasarımı, büyük eleştiri aldı.
eFootball 2022’nin çıkışı, dünyadaki tüm oyuncuların ağzında kötü bir tat bıraktı. Konami’nin ürünü, Colossus tarafından beklendiği gibi azaltılmış ve eksik bir formatta çıktı. Ancak şu an için, rakibinin aksine bitmiş bir ürün lansmanından daha fazla bir demo gibi görünecekti.

 


Steam platformunda iki gün içerisinde 14 bin üzerinde olumsuz değerlendirme alan eFootball 2022, hayranları için tamamen hayal kırıklığı oldu. Yalnızca grafik yönünden değil, oynanış ve bağlantı problemleri sebebiyle de tepki alan eFootball 2022 bir hayli oyuncu kaybetti.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafların altında insanların bu oyundan sonra FIFA’ya yöneleceğini, eFootball’u resmen bitirdiklerini belirten yorumlar dolaşıyor. Konami, bir sonraki güncellemeler ile birlikte eFootball 2022’deki hataları tek tek gidereceğini açıkladı.

 

KONAMI: GÜNCELLEMELER OLACAK
Şirket tarafından yapılan açıklamada oyuncu modellemeleri ile internette dalga konusu olan eFootball 2022’nin sorunlarını önümüzdeki tarihlerde getirilecek güncellemelerle birlikte giderilmeye çalışılacağı belirtildi.

“eFootball 2022’yi piyasaya sürdükten sonra pas hızı ve defans kontrolü de dahil oyun dengesiyle ilgili çokça sayıda geri dönüş aldık. Ayrıca kullanıcıların sahne kesintileri, yüz ifadeleri, oyuncuların ve topun hareketleriyle ilgili problemler yaşadığını belirten raporların olduğunu kabul ediyoruz.

Yaşadığınız sorunlar için çok üzgünüz, tüm şikayetlerinizi ciddiye alacağımızı ve mevcut durumu düzeltmek için çabalayacağımızı garanti ediyoruz. Kalite git gide yükselmiş olacak ve içerikler sürekli bir şekilde yüklenecek. Ekim ayı içerisinde bir güncelleme getirmeyi planlıyoruz.”

Covid İçin Yeni Aşı mı Gelecek ?

BioNTech’in CEO’su Uğur Şahin, corona virüsün geleceğine dair Financial Times’a açıklamalarda bulundu.

İlerleyen zamanlarda vücudun bağışıklık sistemine direnebilecek güçte yeni corona virüs varyantlarının çıkabileceğini belirten Şahin, daha güçlü Covid aşılarına ihtiyaç duyulabileceğini söyledi.

2021 yılı için farklı bir aşının gerekli olmadığını düşünen Şahin, gelecek yılın ortasına kadar farklı ihtimallerin dikkate alınması gerektiğini bildirdi.

%d blogcu bunu beğendi: