5053873217 [email protected]

Ülkeler Chat GPT’yi Tehdit Olarak mı Görüyor ?

Rekabet ve Piyasa Kurumu (CMA), teknolojiyi kullanan şirketler için rekabet ve tüketiciyi koruma konularını değerlendirecek.

Kurumun CEO’su Sarah Cardell, “İnsanlar yanlış veya yanıltıcı bilgi gibi sorunlardan korunmaya devam ederken, bu dönüştürücü teknolojinin potansiyel faydalarının Birleşik Krallık’taki işletmeler ve tüketiciler tarafından kolayca erişilebilir olması çok önemlidir” dedi.

Yapay zeka üzerine araştırmalar yıllardır devam ederken, OpenAI’nin ChatGPT’si ve Midjourney gibi üretken yapay zeka uygulamalarının ani popülaritesi, kanun koyucuların, kontrolsüz büyümeyi ve istenmeyen sonuçları düzenlemenin yollarını bulma mücadelesine yol açtı.

Dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler artık hükümetlerin inovasyonu engellemeden “önleyici adımlar” geliştirebileceği bir denge bulmaya çalışıyor.

İngiltere’de hükümet, teknolojiye adanmış yeni bir kontrol mekanizması oluşturmak yerine yapay zekayı denetleme sorumluluğunu insan hakları, sağlık, güvenlik ve rekabet düzenleyicileri arasında paylaşmayı planlıyor.

Yeni Amarok Türkiye’de

2010 yılından bu yana dünya çapında 830 binin üzerinde satış başarısı gösteren Volkswagen Ticari Araç’ın premium pick-up modeli Amarok, tamamen yenilenmiş ikinci nesliyle Türkiye’de satışa sunuldu.


Yeni Amarok’ ta 2.0 litrelik dört silindirli çift turbo motor 205 PS (151 kW) güç ve 500 Nm tork sağlarken, 3.0 litrelik V6 motor 240 PS (177 kW) güç üretiyor ve 600 Nm tork sağlıyor.

STANDART 4MOTION
Yeni Amarok’un tüm donanımlarında 4MOTION dört tekerlekten çekiş sistemi standart olarak bulunuyor.

5 FARKLI DONANIM SEÇENEĞİ
Yeni Amarok, beş donanım seçeneğiyle pazara sunuluyor. Bu versiyonlar sırasıyla; ‘Life’, ‘Style’, ‘Style Plus’, ‘PanAmericana’ ve ‘Aventura’ olarak isimlendirilmiş durumda.

Tüm modellerde 10 ileri otomatik şanzıman

205 PS ve 240 PS güç üreten TDI motorlar, Türkiye pazarına tüm donanımlarda 10 ileri otomatik şanzımanla sunuluyor.

Yeni Amarok’un Life donanımında 8 inç, diğer donanım seviyelerinde 12.3 inç boyutunda dijital gösterge paneli bulunuyor. Aracın bilgi-eğlence sistemi ise, Life donanım seviyesinde 10.1 inç, diğer donanımlarda ise 12.0 inç dik yerleştirilmiş dokunmatik ekran ölçülerine sahip.

DAHA FAZLA YAŞAM ALANI

5.350 mm uzunluğuna sahip Yeni Amarok, bir önceki neslinden 96 mm daha uzun. 173 mm artışla 3.270 mm’ye ulaşan aks mesafesi daha fazla yaşam alanı anlamına geliyor. Yeni Amarok’un yaklaşma açısının 30 dereceye, uzaklaşma açısının 26 dereceye ve sudan geçme yüksekliğinin 80 cm’ye çıkarılmasıyla offroad kabiliyetleri de artırılmış durumda. Yeni Amarok’un dönüş dairesi çapı ise 12,9 metre.

LANSMAN FİYATLARI
2.0 litre dizel motor
Life – 1.200.000 TL
Style – 1.275.000TL
Style Plus – 1.350.000 TL

3.0 litre dizel
Style – 1.350.000 TL
PanAmaericana – 1.425.000 TL
Aventura – 1.500.000 TL

Home Office Çalışanların Evi Nasıl Olmalı ?

Günümüzde ofise gitmek yerine evden çalışmayı tercih edenlerin sayısı özellikle pandeminin de etkisiyle arttı. Gün geçtikçe daha da popüler hale gelen bu çalışma stili için evinizi daha verimli hale getirmeniz mümkün. İşte evde çalışma ortamı yaratmanın yolları…

“Home office” yani evde çalışma, günümüzde pek çok işverenin ve çalışanın tercih ettiği bir çalışma türü. Elbette ofis ile evden çalışmanın arasında birçok fark bulunuyor ancak ev ortamını kullanışlı hale getirerek verimli bir şekilde çalışmak mümkün. İşte evden çalışanlara öneriler…

Alan belirleyin

Evin her ortamını çalışma alanınız haline getirmeyin. Belirli bir nokta seçin ve o alanı ofisiniz haline getirin.

İyi bir aydınlatma şart

Gün ışığı olan bir yere çalışma ortamınızı konumlandırmaya çalışın. Yetersiz aydınlatma göz yorgunluğuna ve enerjinizin azalmasına sebep olabilir.

Yaratıcı olun

Eviniz çok büyük olmayabilir ama hala harika bir çalışma ortamına sahip olabilirsiniz. Çekmeceli dolaplar ve gizli bölmeler işinize yarayacaktır.

Ev içinde yarattığınız çalışma ortamınıza ofis ekipmanlarını da dahil edin. Etkili ve düzenli bir şekilde çalışmak için klasörlere, poşet dosyalara ve telli dosyalara ihtiyacınız olacak.

Dikkatinizi dağıtacak şeylerden kurtulun

Ofis ortamında olmadığınız için evin içindeki bazı objeler dikkatinizi çekebilir. Bu tür unsurları minimumda tutmaya çalışın. Eğer evde başka insanlar da varsa gürültü önleyici kulaklıkları kullanmayı düşünebilirsiniz.

Evde çalışmanın en güzel yanı da sık sık yerinizden kalkıp egzersiz yapma şansınızın olması. Sandalyenizin sırtınızı desteklediğinden emin olun ve ev içinde yürüyüş yapmayı unutmayın.

Rutine bağlı kalın

Mesai saatine 5 dakika kala yataktan kalkıp bilgisayarı açmak yerine daha erken bir saatte kalkmaya çalışın. Çay veya kahvenizi hazırladıktan sonra doyurucu bir kahvaltı edin. Vaktiniz varsa esneme egzersizi de yapabilirsiniz.

DEEP’in Muhteşem Dönüşü

ABD’li ünlü oyuncu Johnny Depp, Heard’ün söylemleri nedeniyle prestij kaybı yaşamıştı.

Cannes Film Festivali’nde gösterilecek yeni filmi “Jeanne du Barry” ile üç yıl sonra Hollywood’a geri dönen 59 yaşındaki oyuncu, moda dünyasında önemli bir anlaşmaya imza attı.

Uzun süredir Fransız moda devi Dior’un marka yüzü olan Depp’in, marka ile ilişkisi çalkantılı dava süreci nedeniyle zarar görmüştü.

Davayı kazandıktan sonra ekim ayında marka ile yeniden anlaşan oyuncunun, Dior ile rekor bir anlaşmaya imza attığı ortaya çıktı.

Marka ile 2015 yılından beri çalışan Depp, Christian Dior ile 20 milyon dolar değerinde bir anlaşma yaptı.

Oyuncunun Dior ile anlaşması, bugüne kadar erkek parfümü kampanyası için yapılmış en pahalı anlaşma olma özelliği taşıyor.

Hande Erçel Cannes’da

Oyuncu Hande Erçel, 76. Uluslararası Cannes Film Festivali çerçevesinde gerçekleştirilecek özel etkinliğe onur konuğu olarak katılacak. Erçel, 22 Mayıs’ta festival kapsamında gerçekleşen etkinliğin bu seneki konuğu olacak.


Ünlü oyuncu, etkinlik çerçevesinde gerçekleştirilecek kırmızı halı seremonisi ve partide yer alacak. Geçtiğimiz yılın onur konuğu Dilan Çiçek Deniz olmuştu.

Kötü İnsanları Nasıl Tanırız ?

Her ortamda art niyetli insanlar vardır. Devamlı sizin kötülüğünüzü düşünür ve zayıf anlarınızı kollarlar. Size zarar vermeye çalışır. Peki bu insanları davranışları nasıl tanırız ?

 

Temel olarak 10 davranış kalıpları vardır;

 

1- BAŞKALARININ BAŞINA GELEN KÖTÜ OLAYLARDAN HAZ ALIRLAR

2- KONTROL SORUNU

3- YALAN SÖYLEMEYE BAĞIMLIDIRLAR

4- YANINIZDAYKEN GARİP HİSSEDERSİNİZ

5- SİZİ KANDIRABİLİRLER

6- PİŞMANLIK DUYMAZLAR

7- ZALİMDİRLER

8- SORUMLULUK ALMAZLAR

9- KÖTÜ ARKADAŞLARDIR

10- IRKÇI, CİNSİYETÇİ VE HOMOFOBİKTİRLER

BONUS:  HARİKA MANİPÜLE YETENEKLERİ VARDIR

HERKESİ KÜÇÜMSERLER

KAOS VE KAFA KARIŞIKLIĞI YARATIRLAR

GERÇEK KİŞİLİKLERİNİ ASLA BİLEMEZSİNİZ

SINIR TANIMAZLAR

%d blogcu bunu beğendi: