5053873217 [email protected]

Elektrikli otomobillerin yüksek fiyatları karşısında yeni savunma hattı 20 bin – 25 bin euro limitinde kuruluyor. Çinliler bu ekonomik segmente yönelik çok sayıda elektrikli araç geliştiriyor. Citroen ve Tesla da bu segmentte yer alacağını açıklamıştı. Elektrikli araçların alt segmentindeki rekabette Fransız Renault da yer alacak. 4. nesil Renault Twingo markanın yeni ekonomik elektrikli otomobili olacak.

Beklenti 25 bin euroluk elektrikli Renault 5 yönündeydi. 2024 yılında önemli lansmanlardan biri olacak Renault 5 beklenirken, Fransız otomobil üreticisi Twingo etiketi altında daha da küçük ve daha bütçe dostu bir şehir otomobili vizyonunu sundu.

Ortaya çıkan 4. nesil Twingo, 1992 doğumlu ilk halini hatırlatan hoş, retro esintili bir tarza sahip.

Avrupa’da tasarlanan ve üretilen bu yeni model, 2026’da piyasaya çıktığında devlet destekleri öncesinde 20.000 Euro’nun altında cazip bir başlangıç fiyatı sunmayı amaçlıyor. Ayda 100 eurodan daha ucuza taksitle de kiralanıp/satılabilecek.

Renault Grubu CEO’su Luca de Meo, yeni Twingo’nun 30 yıl önceki selefinin izinden giderek “oyunu değiştiren” bir araç olmayı hedeflediğini söyledi. Bu uygun fiyatlı modelin, EV ve yazılım geliştirmeye adanmış yeni kurulan Ampere bölümü sayesinde Renault’nun Avrupa’da EV’leri “demokratikleştirme” hedefine ulaşmasına yardımcı olması bekleniyor.