5053873217 [email protected]

Ümit Ünal’ın senaryosunu kaleme aldığı, Kerem Ayan’ın yönetmenliğini üstlendiği Oregon filmi, kasım ayını festival gösterimleriyle geçiriyor. Film, iki gün boyunca Selanik Film Festivali’nde yer alarak büyük bir beğeni toplamasının ardından Berlin Türk Filmleri Festivali’nde yönetmeni Kerem Ayan eşliğinde gösterilmeye hazırlanıyor.

Sinema tarihinde ses getirmiş birçok güçlü filme ve senaryoya katkı sağlamış Ümit Ünal’ın senaryosunu yazdığı, Kerem Ayan’ın kültür sanat hayatındaki başarılı kariyerinin ardından ilk yönetmenlik deneyimiyle heyecan uyandıran ve Muzaffer Yıldırım yapımcılığında hayata geçirilen Oregon, vizyonda izleyiciyle buluşmasının ardından uluslararası film festivallerine konuk oluyor. Selanik Film Festivali’nde 5-6 Kasım tarihlerinde gösterilerek beğeni toplayan film aynı zamanda festival boyunca Agora Market’te sektör profesyonelleriyle buluşuyor. Oregon, kasım ayının sonunda gerçekleştirilecek 2.Berlin Türk Filmleri Festivali’nde de gösterilecek.

80’li yıllardan sıra dışı bir gününü sıra dışı bir dille izleyici ile buluşturan Oregon filminde; Aslı İnandık, Serkan Çayoğlu, Nazlı Bulum, Özgür Emre Yıldırım, Nejat İşler, Zihni Göktay ve Nevra Serezli’den oluşan güçlü oyuncu kadrosu yer alıyor. Bir ‘müzik kaseti’ hikayesi etrafında şekillenen ve izleyiciyi alışılmamış bir olay örgüsü içerisine çeken dinamik kurgusuyla Oregon, dönemin toplumsal yaşamından insan panoramaları sunuyor.