5053873217 [email protected]

Oscar Ödülleri töreninde sunucu Chris Rock’ın, eşi Jada Pinkett Smith’e yönelik sözlerine sinirlenerek attığı tokatla gündemi uzun süre meşgul eden Will Smith, eşinin ayrılık itiraflarına yanıt verdi. Jada Pinkett Smith, yeni anı kitabı “Worthy”nin tanıtımını yaparken, Will Smith ile yedi yıldır ayrı oldukları da dahil olmak üzere birçok itirafta bulunmuştu.


Cumartesi günü yayınlanan bir New York Times röportajında ​​Will Smith, iki çocuğunun annesi Pinkett Smith’in tüm açıklamalarına yanıt verdi ve kitabın onu “bir nevi uyandırdığını” söyledi.

Will Smith, eşi Pinkett Smith’in “sandığından daha uç noktalarda bir hayat yaşadığını ve kendisinin sandığından daha dirençli, zeki ve şefkatli olduğunu” söyledi. Smith, “Hayatınızın yarısından fazlasını biriyle birlikte geçirdiğinizde, bir tür duygusal körlük başlar ve onun gizli nüanslarına ve ince güzelliklerine karşı duyarlılığınızı çok kolay bir şekilde kaybedebilirsiniz” ifadesini kullandı.

Will Smith, yıllarca süren duygusal körlükten sonra bu açıklamaların kendisini uyandırdığını söyledi.

Pinkett Smith ve Smith ile son yedi yıldır ayrı olduklarını anlattığı anı kitabında, Chris Rock’ın 2016 yılında kendisi ve Smith’in ayrıldığını düşündüğü ancak ayrı olmadıkları dönemde, kendisine çıkma teklif ettiğini de yazdı.

Pinkett Smith ayrıca, Today’e verdiği röportajda, 2022 Akademi Ödülleri sırasında Rock’ın şaka yapmasının ardından Will Smith’in Rock’a tokat atmasına da değindi. Will Smith, Rock’a karısının ismini ağzına almaması için bağırdığında, Pinkett Smith şaşırdığını, çünkü kendisinin ve Smith’in birbirlerine “uzun zamandır” karı-koca demediklerini söyledi.

Pinkett Smith geçen hafta People’a yaptığı açıklamada, Smith’le evliyken August Alsina ile ilişkisi olduğu ortaya çıktıktan sonra aldatan kadın olarak resmedildiği için suçlanmasına şaşırmadığını söyledi.

Hem Smith hem de Pinkett Smith tokat nedeniyle tepki görmüştü. Smith, tokat olayının ardından yaptığı açıklamada “Akademinin bana olan güvenine ihanet ettim. Ödül kazananları, harika işlerini kutlama fırsatından mahrum bıraktım” demişti. Smith, “Bu nedenle akademiyi bıraktığını ve kurulun uygun göreceği diğer cezaları da kabul edeceğini” ifade etmişti.

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi de Smith’i 10 yıl boyunca Oscar galalarından ve diğer Akademi etkinliklerinden men etmişti.

Oscar töreninde sunuculuk yapan Chris Rock, sahnedeyken bazı çiftleri tiye alan şakalar yaptıktan sonra saçkıran hastalığı nedeniyle saçlarını kazıtan Jada Pinkett Smith’in saçı olmadığına dikkat çekmiş ve “Jane’in Zaferi’nin yeni filmi ne zaman geliyor?” diye alaycı bir biçimde sormuştu. Ridley Scott’ın yönettiği 1997 tarihli ‘Jane’in Zaferi’ filminde Demi Moore, saçları üç numara olan, özel eğitim alan bir askeri canlandırıyordu.