Apple, birkaç gün sonra yeni ürünlerini tanıtacağı ”Spring Loaded” etkinliğine ev sahipliği yapacak. Şirketin bu etkinlikte; Mini LED iPad serisini, takip cihazı AirTags ve üçüncü nesil Apple Pencil kalemini tanıtması bekleniyor. Ancak son raporlar, yenilenmiş tasarıma sahip iMac bilgisayarında bu etkinlikte geleceğini gösteriyor.


MacRumors adlı internet sitesinin haberine göre Apple, 20 Nisan tarihinde gerçekleştireceği etkinlikte yeni iMac bilgisayarını da duyuracak. Güncellenen tasarımla gelmesi beklenen bu bilgisayar, eğer bu etkinlikte tanıtılırsa şüphesiz en dikkat çeken ürün olacaktır.

l0vetodream adındaki bir kaynak ise, Apple’ın 20 Nisan’da tanıtacağını iddia ettiği ürünü yukarıdaki resimle destekledi. Paylaşılan bu resim şirketin etkinliklerde kullandığı görseli temsil ederken, diğer ise eski model G3 iMac’in resimlerini temsil ediyor. Bu da Apple’ın yeni ürününün beş farklı renk ile geleceğini gösteren bir başka sızıntı.

Spring Loaded etkinliğinde tanıtılması beklenen yeni iMac, eski modellerdeki kaba çerçeve görünümüne veda edecek. Bunun yerine daha modern ve hoş bir tasarıma sahip olacak. Öte yandan şirketin yeni tasarımının iki farklı ekran boyutuyla geleceği biliniyor. Bunlardan biri 21.5 inç ekranla gelirken, diğeri ise 27 inçlik ekranla gelecek.

Teknik özellikler açısından ne yazık ki çok fazla bilgi bulunmuyor. Ancak güncel raporlara göre Apple’ın yeni iMac’leri, daha güçlü işlemcilerle donatılacak. Ayrıca firmanın 2021 model bilgisayarının, Pro Display XDR ekran teknolojisiyle destekleneceği de öne sürülüyor.

%d blogcu bunu beğendi: