Samsung’un 2020 yılının ilk çeyreğinde tanıtması beklenen yeni amiral gemisi Galaxy S11 tasarımı ortaya çıktı. Sızdırılan Galaxy S11 render görsellerine göre işte yeni tasarım!

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S11 merakla bekleniyor. Peki Samsung Galaxy S11 tasarımı nasıl olacak? En çok merak edilen detaylardan biri olan Galaxy S11 tasarımı ile ilgili detaylar netleşmeye başladı. Tabii telefon bu şekilde çıkacak diye kesin bir garanti sunamıyoruz ama Galaxy S11’e ait olduğu iddia edilen render görselleri sızdırıldı.

Samsung Galaxy A30s kutudan çıkıyor! (Video)Samsung Galaxy A30s kutudan çıkıyor! (Video)
Samsung’un yenilenen Galaxy A30 modeli Galaxy A30s kutudan çıkıyor. Bakalım Samsung Galaxy A30s özellikleri nasıl? Galaxy A30s özellikleri ve kutu içeriğine yakından bakıyoruz.

İşte Galaxy S11’e ait olduğu iddia edilen render görselleri, yeni tasarım detayları ve Galaxy S11 özellikleri.

Galaxy S11 tasarımı: Arkası yeni, önü Galaxy Note 10

OnLeaks ve partneri 91Mobiles tarafından ortaya çıkan Galaxy S11 render görsellerine göre yeni tasarımda kamera bölümü ve genel arka tasarım tamamen yenileniyor. Ön tarafa baktığımızda ise Galaxy Note 10 modellerinde olduğu gibi ön kamera deliğinin ekranın ortasında olduğunu görüyoruz. Galaxy Note 10’un daha köşeli ekran tasarımı, Galaxy S ailesine özel olarak Galaxy S11’de yerini daha yumuşak hatlara bırakıyor.

İddialı kamera özellikleri
Kamera tarafında iPhone 11 ve Google Pixel 4 tasarımına benzer bir şekilde sol üst tarafta toplandığını görüyoruz. Render görsellerine baktığımızda Galaxy S11‘in arka tarafında 4 kamera + ToF sensör bulunabilir.

İddialara göre 108 Megapiksel çözünürlüğündeki ana kamera sensörüyle gelecek olan Galaxy S11, 5X optik yakınlaştırma desteği sunacak. Uzun süredir iPhone gibi 2X optik yakınlaştırma sunan Samsung, özellikle Çinli üreticilerin başarılı yakınlaştırma desteğine karşı, daha iddialı kamera özellikleriyle donatılabilir.

Ayrıca 8K video kaydı, Deep Fusion benzeri düşük ışıkta görüntü işleme teknolojileri gibi ek bir sürü özellikle beraber S11’in kamera özellikleri güçlendirilecek.

Henüz ekran boyutu netleşmemiş olsa da 6.9 ya da 6.7 inç ekran boyutu en büyük modelde karşımıza çıkabilir. Galaxy Note serisinin de olduğunu düşünürsek, 6.7 inç ekran boyutunun Galaxy S11 Plus modelinde kullanılabileceğini söyleyebiliriz.

Android 10 ve One UI 2.0 ile beraber gelecek olan Galaxy S11, 6.7 inç olması beklenen AMOLED ekranında 120 Hz ya da 90 Hz desteğini sunabilir. İddialara göre 120 Hz ekran özelliği gelecek.

Share This
%d blogcu bunu beğendi: