L’Automobile Magazine görüntüleri web sitelerinde yayınlayarak bize yeni nesile ilk kez bu kadar yakından bakma şansı verdi. Fransız dergisinin yayınladığı fotoğraflar kısa sürede Autoblog.nl gibi çok sayıda siteye ve foruma yayıldı.

Resmi fotoğraflar Opel’in B segmenti modeli için evrimsel bir tasarım yaklaşımı kullandığını ortaya koyuyor. Burada gördüğünüz araba Corsa-e adı verilen elektrikli versiyon. Corsa serisinin geri kalan kısmında olduğu gibi, elektrikli model Peugeot 208 ile aynı temelleri paylaşıyor, özellikle de e-208 ile.

Tüm Corsa modelleri, PSA’nın Peugeot 208 ve DS3 Crossback’in temelini oluşturan CMP ölçeklenebilir mimarisine geçiyor. Yeni platform sayesinde, Corsa sadece elektrikli değil, aynı zamanda önemli ölçüde daha hafif olacak ve 108 kg kaybedecek. Bu da yakıt verimliliği ve sürüş dinamikleri konusunda gelişmeler sağlayacak.

Fotoğraflara bakıldığında, Corsa mevcut modele göre daha geniş ve daha alçak görünmekte ve daha dinamik bir tarza sahip. Ön tarafta 2020 Corsa, daha agresif ve lüks bir görünüm için daha zarif farlar (ilk kez IntelliLux Matrix LED teknolojisiyle) ve elmas benzeri deseniyle yeni bir ızgaraya sahip.

Yan görünüm, siyah boyalı tavan ile birlikte “yüzen tavan” izlenimine katkıda bulunan C sütunu için sportif bir tasarım ortaya koyuyor. Arkaya gelince, LED arka lambalar Insignia’yı andırıyor, grafiklerse öndeki farlarla benzer.

İç mekan, mevcut modele kıyasla muhtemelen en büyük değişikliklere sahip. 2020 Corsa, dijital gösterge tablosu ve büyük bir dokunmatik ana ekrandan oluşan modern bir konsol düzenini benimsemiş

Share This
%d blogcu bunu beğendi: