KATLANABİLİR TELEFONLAR YETERİNCE SAĞLAM MI?

Katlanabilir telefon dünyası 2019 yılı ile birlikte hızla gelişmeye devam ederken herkes yeni teknolojinin getireceği kolaylıklara odaklanmış durumda. Ancak, Corning’in katlanabilir Gorilla Glass üretmek için çalışmalara başlaması konu ile ilgili sağlamlık konusunu akıllara getirdi.

Corning katlanabilir Gorilla Glass üretmek için hazırlanıyor!
Birçok amiral gemisi cihaz için cam üreten ünlü şirket Corning, katlanabilir telefon piyasasındaki mobil cihazlara da cam üretmek için kolları sıvadı.

Şimdiye kadar gördüğümüz en büyük iki katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X tam anlamıyla cam kullanılarak üretilen ekranlara sahip değil.

Telefon üreticileri henüz katlanabilir ürünler oluşturmak için ihtiyaç duyulan katlanabilir ekranı cam ile üretmeyi başaramadılar. Bu süreçte Samsung ve Huawei, Galaxy Fold ve Mate X gibi cihazların ekranlarında plastik bir alaşım kullandı.

Corning katlanabilir Gorilla Glass üretmek için hazırlanıyor! SDN-1
Son sızdırılan bilgilere göre, geçtiğimiz on yılda gördüğümüz hemen hemen her akıllı telefonda kullanılan Gorilla Glass‘ı geliştiren şirket Corning, cam ile üretilen bir katlanabilir ekran üzerinde çalışmalara başladı.

Şirket yeni planı ile katlanabilir telefon piyasasına farklı bir soluk getirmeyi planlıyor. Henüz popülerleşmemiş olsa da katlanabilir cihazlar konusundaki hızlı adım, mobil cihaz sektörünün yönünü belirleyecek gibi duruyor.

Comments are closed.