MORİNHO MANU’A MAALİYETİ FENA!

Manchester United’da göreve başladığı günden beri bir otelde kalan Mourinho odadan ayrılırken fatura da ortaya çıktı. The Guardian gazetesinin haberine göre Portekizli çalıştırıcı 895 gündür otelde kalıyordu.

6 Temmuz 2017’den itibaren bu otelde kalmayan başlayan Jose Mourinho, Manchester United yönetimine 895 günlük bir fatura çıkardı. Odanın günlüğü 600 Sterlin (4 bin TL’den fazla) olduğu düşünülürse, yönetimin sadece konaklama bedeli olarak 537 bin Sterlin (3.5 milyon TL’den fazla) ödeyeceği belirtildi.

The Guardian’ın ulaştığı yetkili, Portekizli’nin, otelde “prestijli” kategorisinde bulunan altı odadan birinde kaldığını söyledi ve odanın özelliklerini şöyle sıraladı:

  • Ücretsiz, kablosuz internet hizmeti
  • Gecelik ücreti 600 Sterlin (4 bin TL’den fazla)
  • Çift kişilik yatak
  • Nehir manzaralı, yatak odasından ayrı bir oturma odası ve dinlenme odası

Üstelik bu miktar Jose Mourinho’nun İngiltere’nin dev kulübü Manchester United’a çıkardığı dev faturanın yanında detay olarak kalıyor. Ünlü menajerin alacağı 24 milyon sterlinlik (162 milyon TL) tazminat, Türkiye’deki yılbaşı özel çekişilinde verilecek olan 70 milyon liralık büyük ikramiyenin 2.3 katını buluyor. Spor dünyasında özellikle Avrupa’da 70 milyon TL çok büyük bir para olmayabilir ama her ülkede sıradan vatandaş için bu rakam oldukça yüksek rakam!

Peki ama Milli Piyango’nun büyük ikramiyesi70 milyon lirayla Türkiye’de neler yapılır neler alınır? Ya da Jose Mourinho’nun tazminatı ile… İşte detaylar…

Comments are closed.

%d blogcu bunu beğendi: