ALEYNA ÜNLÜ OLMAYI ÖZGÜRLÜK SANIYORMUŞ AMA

Aleyna Tilki, Miss Vogue Türkiye’ye kapak oldu. Her şeyin sahnede görüldüğü gibi olmadığını belirten Tilki, “Normalde beni sahnede gördüğünüz kadar pembe, tatlı, sevimli bir yapım yok. Hatta uzaktan bakıldığında ilk başta soğuk bile görünebiliyorum” ifadelerini kullandı.

Cevapsız Çınlama şarkısıyla yıldızı parlayan, müzik listerinde üst sıralarda yer almasının yanı sıra Youtube’da yaklaşık 400 milyon tık alan Aleyna Tilki, Miss Vogue Türkiye’ye açıklamalarda bulundu. Başlardaki hedefinin pop söylemek olmadığını ifade eden Tilki şöyle konuştu: “Hayalimde daha alternatif bir şeyler yapmak vardı. Çoğunlukla rock, cazz ve opera söylüyordum.”

“Cevapsız Çınlama’ya kadar hiç pop söylemedim. Şarkıyı duyunca yerine oturan doğru olan bir şey hissettim. Bunda Emrah Karaduman’ın da etkisi var. Böylesi daha renkli ve eğlenceli oldu.”

18 yaşındaki şarkıcı müzik yolcuğundan şu sözlerle bahsetti: “Aslında ben sanatın profesyonel ortamlarda yapılmasını savunmayan biriydim. Böylelikle kendi adıma da daha özgür olabileceğimi düşünüyordum ancak bir noktada başka bir meslek sahibi olmak istemediğimi fark ettim.”

Lisede psikikoloji ve sahne sanatlarıyla yolunu çizmeye başladığını ifade eden Tilki, “Sahnede olmaktan çok büyük keyif alıyordum ve beni etrafımdakilerden ayıran bir ruh olduğunu hissediyordum. Bunu üstünlük olarak değil bir özellik olarak söylüyorum. Benim olayım sadece müzik değil benim olayım sanat. Hedeflediğim şey star olmak değil sanatkar olmak. Hayatım boyunca bu hedef için bir şeyler yapmak istiyorum” dedi.

“Aleyna Tilki olmanın eğlenceli ve zor yanları nedir?” sorusuna ise ünlü şarkıcı şu yanıtı verdi: “En eğlenceli yanı olmadığım biri olabilmem. Normalde beni sahnede gördüğünüz kadar pembe, tatlı, sevimli bir yapım yok. Hatta uzaktan bakıldığında ilk başta soğuk bile görünebiliyorum. Aleyna Tilki diye bir karakter var ve ben bir anda o olabiliyorum. En zor yanı bunun diğer taraflarımı gölgelemesi.”

Comments are closed.