TWITTER ŞİFRENİZİ DEĞİŞTİRİN

Twitter’da kullanıcı şifreleri yanlışlıkla korumasız bir dosyaya aktarıldı: Şifrenizi değiştirin!

 


Twitter’da kullanıcıların şifreleri yanlışlıkla korumasız bir dosyaya aktarıldı. Bu nedenle 330 milyon Twitter kullanıcısına “Şifrenizi değiştirin” çağrısı yapıldı.

Sosyal medya platformu Twitter, kullanıcı şifrelerinin yanlışlıkla korumasız bir dosyaya aktarılması üzerine tüm kullanıcılara şifrelerini değiştirmeleri yönünde çağrı yaptı. Şirketten yapılan açıklamada, yaşanan teknik bir sorun nedeniyle şifre dosyasının kriptolu olarak değil, net biçimde okunabilecek şekilde bir dosyaya aktarıldığı ifade edildi. Sorunun kısa sürede fark edildiğini ve çözüldüğünü söyleyen Twitter CEO’su Jack Dorsey, “Şifrelerin çalındığına dair herhangi bir işaret yok ancak yine de tüm kullanıcılara şifrelerini güncellemelerini tavsiye ediyoruz” dedi.

AYLARDIR ERİŞİME AÇIK…

330 milyon kullanıcısı olan Twitter, kaç hesabın yaşanan sorundan etkilendiğine dair bir açıklama yapmadı. Reuters haber ajansına konuşan şirkete yakın kaynaklar, sayının ‘ciddi boyutlarda’ olduğunu ifade etti ve şifrelerin aylardır erişime açık halde durduğunu belirtti. Twitter sorun nedeniyle kullanıcılardan özür dilerken, şirketin teknoloji genel müdürü Parag Agrawal, duyuruyu yapmak zorunda olmamalarına rağmen şeffaflık adına yaşananları kullanıcılarla paylaşmayı tercih ettiklerini söyledi.

Comments are closed.