MÜZEDE SAHNE, FONDA İSTANBUL SANATSAL BİR RÜYAYI YAŞATACAK

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), Sabancı Vakfı’nın desteğiyle 9-13 Ağustos tarihleri arasında “Müzede Sahne, Fonda İstanbul” adıyla kapsamlı bir gösteri sanatları etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi; tiyatro, performans ve çağdaş dans örneklerini izleyicisiyle buluşturacak. Sanat Yönetmenliğini Emre Koyuncuoğlu’nun üstlendiği etkinlikte, seyircisiyle güçlü bağlar kuran eserler arasından, “Fonda İstanbul” temasına uygun olarak seçilen oyunlar, SSM’nin eşsiz Boğaz manzarasına sahip bahçesine uyarlanan versiyonlarıyla, sanatseverlere yepyeni bir mekansal deneyim yaşatacak.

Toplumsal durumlara dikkat çeken, sahip oldukları dil ve estetik değerlerle özgün nitelik taşıyan gösteriler; yenilikçi vizyonlarıyla dikkat çeken Galata Perform, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Nazlı Çevik Azazi, Proje Difüzyon, Mine Çerçi, BAM Tiyatro ve Seyyar Sahne tarafından sunulacak.

Etkinlik kapsamında düzenlenecek seminer ve söyleşilere ise; çağdaş Türk tiyatrosuna üretimleriyle katkıda bulunan Tiyatro Sanatçısı Ayla Algan, Naz Erayda, kadınlar ve tiyatro üzerine çalışmalar yapan edebiyatçı Hatice Meryem de konuşmacı olarak katılacak.

9-13 Ağustos tarihleri arasında her gün saat 20.30’da başlayacak ve fiyatları 15-35 TL arasında değişen etkinliğin biletleri, www.sakipsabancimuzesi.org adresi üzerinden temin edilebiliyor.

ETKİNLİK TAKVİMİ:

9 Ağustos Çarşamba
20.30
Açılış Konuşması: Ayla Algan
21.30
“İstanbul’u Dinliyorum… Masal Tadında”, Ayla Algan, Nazlı Çevik Azazi / Anlatı performansı

10 Ağustos Perşembe
20.30
“Tersinden”, Naz Erayda / Retrospektif seminer
21.30
“Balat Monologlar Müzesi”, Galata Perform / Oyun

11 Ağustos Cuma
20.30
“Sen Balık Değilsin ki”, Çıplak Ayaklar Kumpanyası / Gösteri
21.30
“Tevatür”, Proje Difüzyon / Oyun

12 Ağustos Cumartesi
20.30
“O Şehir”, Mine Çerçi / Performans
21.30
“Sen İstanbul’dan Daha Güzelsin”, BAM Tiyatro / Oyun

13 Ağustos Pazar
20.30
“Kadın Yazarlar”, Hatice Meryem / Söyleşi
21.30
“Çocukluğun Soğuk Geceleri”, Seyyar Sahne / Oyun

Comments are closed.