FİKRET ORMAN DERBİ İLE İLGİLİ KONUŞTU; “MAĞDURUZ”

Beşiktaş ile Galatasaray arasındaki olaylı derbinin ardından Beşiktaş cephesinden Başkan Fikret Orman değerlendirmelerde bulundu. Beşiktaş’ın yaşanan olayların faili değil mağduru olduğunu belirten Orman basın toplantısını şu sözlerle bitirdi: Göreceksiniz sezon sonunda Beşiktaş şampiyon olacak.

Basın toplantısına başlarken soru almayacağını belirten Beşiktaş Başkanı Orman, Beşiktaş Kulübü’nün savcılık ya da güvenlik kurumu olmadığını spor kulübü olduğunu hatırlattı ve “Dün akşam yaşanan olaylar hakkında incelemeyi yapacak yetkili kurumlar gerçekleri ortaya çıkartacaklardır” dedi.

Beşiktaş’ın yaşanan olaylarda mağdur olan taraf olduğunu da belirten Orman, yaşanan olayların sportif başarıyı etkilemeyeceğini ve sezon sonunda şampiyon olacaklarını da iddia etti.

Dün akşam ortaya çıkan olaylarda kurumsal görüşümüzü açıklayacağım.

Beşiktaş öncelikle bir spor kulübüdür. Bizim konularla ilgimiz ve yapacağımız açıklamalar sporla alakalıdır.

Beşiktaş Kulübü ne polis ne savcılık makamıdır. Dün akşam yaşananlarda bir organizasyon varsa bunları yetkili kurulların ortaya çıkaracağına şüphemiz yoktur.

90+2. dakikaya gelene kadar hiç bir taşkınlığın yaşanmadığı gayet güzel bir ortamda oynanmıştır maç.

“DÜNKÜ OLAYLARDA BİZ MAĞDUR OLAN TARAFIZ”

Biz hiç bir gruba tavizkar olmayan, herkese eşit mesafede duran, taraftarla bilet ilişkisine girmeyen bir yönetim anlayışımız vardır. Gene stadyumumuzun yıkılmadan önce, kapalı tribün boş kalmış olsa da bu duruşumuzdan
taviz vermedik.

Dünkü olaylarda biz mağdur olan tarafız.

Gençlerbirliği maçında sanırım taraftarlarımız alışmış saha içinde fotoğraf çektirmeye.

Beşiktaş Kulübü bugün sabah itibarıyla suç duyurusunda bulundu. Ayrıyeten kulübümüz bu kişiler hakkında tazminat davası açacaktır.
HAKEM FIRAT AYDINUS’A TEPKİ

Bu hakemin nasıl derbiye atandığını anlamasam da, taraftarımızı galeyane getirecek kararlar vermiş olsa da; rakip takım oyuncuları da taraftarımızı galeyana getirecek hareketler yapmış olsa da bu kimsenin sahaya girmesine gerekçe değildir.

Dün görülmüştür ki Olimpiyat Stadı bu tip büyük organizasyonlar için yeterli değildir. Bu dün görülmüştür. Bazı söylentiler var. “5 bin bilet verilmiş” gibi; bizim olduğumuz yerde böyle bir zihniyetin olamayacağını bilirler. Bizim olduğumuz yerde değil 5 bin, 1 tane bile bedava bilet verilmemiştir.

Ancak gişelerdeki güvenlik de bizim işimiz değil. Ben ve arkadaşlarım gişelere gidip kontrol edecek değiliz.

Beşiktaş dün akşamki hakem hakkında alınacak kararın da takipçici olacak.

“BEŞİKTAŞ ŞAMPİYON OLACAK”

Bundan sonra görev savcılarındır. Bütün Beşiktaşlıların içi rahat olsun. Ben ve arkadaşlarım Beşiktaş’ın menfaatleri için varız. Kimse de bizi yolumuzdan döndüremez. Biz ligin 5. haftasında da lider olrak yürüyüşümüze devam edeceğiz.

Beşiktaş göreceksiniz sezon sonunda şampiyon olcak. Herkes görecek ki yeni stadını bitirecek. Herkes görecek ki yeni sponsorluk anlaşmaları yapacağız. Dün gördük değil 80 bin 280 bin kişi bile olurduk. Beşiktaş’ı yıkmaya kimsenin gücü yetmez. Bunlar Beşiktaş için kayadan bir toz almadan başka bir şey değildir.

Comments are closed.