FATİH DİZİSİ NEDEN YAYINLANMIYOR?

BAŞROLÜNDE Mehmet Akif Alakurt’un oynadığı, Kanal D’nin merakla beklenen dizisi “Fatih”, sette tartışma yaşandığı haberleriyle gündeme geldi.

Çıkan haberlerde, eylül sonunda başlaması planlanan dizinin yayın gününün ertelendiği öne sürüldü. Tartışma iddiasını doğrulayan yapımcı firma Med Yapım ise çekimlere birkaç gün ara verildiğini, ancak dizinin 30 Eylül’de seyirciyle buluşacağını duyurdu. Yapım şirketi, yayınladığı basın açıklamasında şu satırlara yer verdi:

“Fatih dizisinin setinde geçtiğimiz hafta kimi talihsiz olaylar yaşanmıştır. Büyük ölçüde yapılan işin gerginliğinden ve stresinden kaynaklandığına inandığımız bu olaylar sonucu çekimlere birkaç gün ara verilmiştir. Bu süre içinde herkes yaşananları aklıselimle değerlendirme imkanı bulmuş ve olayda kusuru olan taraflar, bu tarz olayların bir daha yaşanmaması için gerekli önlemleri alma imkanına kavuşmuşlardır. Bir televizyon dizisi, başrol oyuncusundan ulaştırma görevlisine kadar herkesin değerli katkı ve emeğiyle oluşur. Bu itibarla, herkes birbirine gerekli saygıyı göstererek kendi işine konsantre olmak durumundadır. Dizinin çekimlerine yarından (bugün) itibaren kaldığı yerden devam edeceğiz ve 30 Eylül Pazartesi günü seyirciyle buluşturacağız.”

Comments are closed.