CAMBRIDGE DÜŞESİ KATE’İN BEBEĞİYLE İLGİLİ TÜM DETAYLAR AÇIKLANDI

Cambridge Düşesi 31 yaşındaki Kate Middleton’ın normal doğum yapmak istediği ve doğumda kocasının yanı sıra annesi ile kız kardeşinin de ona eşlik etmesini istediği açıklandı.

Saraydan yapılan açıklamada Düşes’in 1982 yılında kocası Prens William’ın da dünyaya geldiği Londra Paddington’daki St Mary’s Hastanesi’ndeki London Suiti’nde doğum yapacağı belirtildi.

Düşes’in her anne adayının ihtiyaçlarına özel hizmet sunan lüks hastanede yapacağı doğumun yaklaşık 10 bin sterline mal olması bekleniyor.

Doğumu Kraliçe’nin jinekoloğu 59 yaşındaki Marcus Setchell gerçekleştirecek.

Şimdiye dek basında çıkan tüm spekülasyonlara rağmen henüz bebeğin cinsiyetinin bilinmediğinin altı çizilirken, geleceğin monarkının cinsiyetinin Kraliçe Elizabeth ve düşesin ebeveynleri Middleton çiftine aynı anda bildirileceği belirtildi.

Şu anda Galler’deki bir askeri üste arama kurtarma pilotu olarak görev yapan William’ın, doğuma Galler’den helikopterle geleceği ve bebeğinin doğumunun ardından iki hafta izin kullanacağı açıklandı.

SOSYAL MEDYA KULLANILMAYACAK

Kraliyet ailesi adına yapılan açıklamada velihatın doğumunun halka ilanında geleneksel yöntemlerin izleneceği ve doğumun kesinlikle Twitter’dan duyurulmayacağı açıklandı.

Doğumda görevli doktorlar, resmi doğum belgesini imzalayacak ve belge Kraliçe’ye götürülecek. Kraliçe tarafından incelenen belge daha sonra Buckingham Sarayı önünde sergilenecek.

Doğumun ilanından sonra başkentte 41 top atışı yapılacak.

Bebek, cinsiyetinden bağımsız olarak İngiltere taht sıralamasında dedesi Prens Charles ve babası Prens William’ın ardından üçüncü sırada yer alacak.

Comments are closed.