Spotify, cuma günkü açıklamasında Swift’in Midnights’ albümünün, çıktığı ilk günde en çok dinlenen albüm olarak platform tarihinde rekor kırdığını belirtti.


Spotify, Swift’in albüm kapağı görselini paylaşarak 32 yaşındaki şarkıcının rekor kırdığını duyurdu ve sanatçıyı tebrik etti. Platformun resmi Twitter hesabında, “22 Ekim’de saat gece yarısını bile vuramadan Taylor Swift, Spotify tarihinde bir günde en çok dinlenen albüm rekorunu kırdı. Tebrikler” notu yer aldı. Ancak platform, albümün kaç kez dinlendiğine dair verileri paylaşmadı.

Amerikalı şarkıcı Swift de Spotify’ın duyurusunu Twitter hesabında paylaşarak, “Böylesine akıl almaz bir şey yaptınız; ben nasıl bu şansı yakaladım? Az önce ne oldu?” dedi.

Swift, 10’uncu stüdyo albümünü “Bu, gece yarısında yazılmış, korkulara ve tatlı rüyalara uğrayan bir yolculuğun eseri” diye tanıtmıştı.

Albüm, eleştirmenler tarafından ‘özgüvenli’ olarak tanımlandı, The Guardian’ın müzik yazarı Alexis Petridis, Swift’in ‘artık kendini yaşıtlarıyla rekabet etmek zorunda hissetmediğini gösterdiğini’ yazdı.

 

%d blogcu bunu beğendi: