5053873217 [email protected]

The Peripheral yayınlanan ilk 2 bölümü ile bu hafta sonu sosyal medyada fazlaca konuşuldu. Westworld’ün yapımcıları Jonathan Nolan ve Lisa Joy’un dizi olarak uyarladıkları William Gibson’ın bilim kurgu romanı ekrana başarılı bir şekilde aktarılmış.

Westworld’ün yapımcıları Lisa Joy ve Jonathan Nolan son derece başarılı bir yapım ortaya koymuşlar.

Güç Yüzükleri ile izleyicide yarattığı cuma akşamı alışkanlığını kaybetmek istemeyen Amazon’un Prime Video kanalı belki de daha çok ses getirecek bir yapımla boşluğu doldurdu.

Amazon Prime şöyle özetliyor: “Küçük bir Appalachian kasabasında sıkışıp kalmış genç bir kadının günlük angaryalardan tek kaçışı gelişmiş bilgisayar oyunları oynamaktır. O kadar iyi bir oyuncudur ki bir şirket, onu yeni bir sistemi test etmeye gönderir… Ancak onu bekleyen bir sürpriz vardır. Bu oyun gibi görünen şey bir amaç, aşk ve çekicilik bulma hayallerini gerçekleştirir… Ama ailesini de büyük bir tehlikeye atar.” Amazon tarafından her şeyi başlatan pilot bölüm için verilen kısa özet ise şöyle: “Hayata dair pek seçenek sunmayan küçük bir kasabada sıkışıp kalan Flynne Fischer, gazi ağabeyi ve hasta annesi Ella’ya destek olmak için geleceği olmayan bir işte çalışan parlak bir bilgisayar oyuncusudur. Ağabeyi onu SIM olarak bilinen gelişmiş bir oyunda yardım etmeye ikna eder. Flynne görmemesi gereken bir şey görür ve gerçek hayatta tehlike kapılarını çalar.”

Başrollerinde Chloe Grace Moretz, Jack Reynor ve Gary Carr‘ın yer aldığı Türkçe dublaj seçeneği bulunan dizi, William Gibson‘ın Flynne ve Netherton isimli karakterler üzerinde kurgulanan aynı adlı romanı temel alıyor. Bilim kurgu hayranı herkesin mutlaka şans vermesi tavsiye edilen dizi, yüksek ihtimalle uzun soluklu bir yapım konumunda yer alıyor.

The Peripheral dizisinin IMDb’deki güncel puanı şu an için 10 üzerinden 8,5

 

%d blogcu bunu beğendi: