Fulya Soybaş’ın moderatörlüğünde hazırlanan ‘Hürriyet Bizimle’ Youtube programının bu haftaki konuğu para ve ekonomi piyasaları uzmanı İslam Memiş oldu.

 

İslam Memiş ‘Hürriyet Bizimle’ programında para ve ekonomi piyasalarındaki hareketle ilgili bilgiler verdi. Fulya Soybaş’ın sorularını yanıtlayan Memiş, dolar ve altın piyasalarıyla ilgili önümüzdeki döneme ilişkin görüşlerinin yanı sıra önce pandemi ardından Rusya’nın Ukrayna’yı işgali gibi konjonktürlerden sonra yeni dünya düzeninde vatandaşı neler beklediğine dair öngörülerini aktardı. Programda ayrıca Fransa’daki seçimler, globaldeki farklı aktörlerin olmasının para piyasalarını nasıl etkilediği de konuşuldu.

Yatırım araçları konusunda da görüşlerini paylaşan İslam Memiş, küçük yatırımcılar için bir öneri sunarak, “Bunu çok basit bir dille anlatacağım. Elinizde 10 bin liranız var; bu paranın tamamıyla altın, gümüş, döviz almak yerine sepet yapacaksınız. Paranızı bölerek, varlığınızı çeşitlendirebilirsiniz. Finansal okur yazarlıkta şu vardır: elinizde satabilecek kadar mal olması ve alabilecek kadar nakit olması gerekir” diye konuştu.

%d blogcu bunu beğendi: