27 yıldır yaptığı çalışmalarla yaklaşık 3 milyon çocuğun nitelikli eğitimle buluşmasını sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 27 Mart’ta katıldığı İstanbul Yarı Maratonu ile 1.210 çocuğun daha bir yıllık nitelikli eğitim desteğini karşılayacak bağış toplandı.

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 27 Mart’ta düzenlenen İstanbul Yarı Maratonu’nda “Bir Çocuk Değişsin, Türkiye Gelişsin” kampanyasıyla çocukların eğitim desteği için adımlarını attı. Çocukların çağdaş eğitim olanaklarından yararlanmaları ve nitelikli eğitim desteği alabilmeleri için etkinliklerini hız kesmeden sürdüren TEGV’in 14 Mart’ta başlattığı kampanya, 11 Nisan’da sona erdi.

6.500 çocuğun bir yıllık eğitim desteğinin karşılanması için başlatılan kampanyanın İstanbul Yarı Maratonu ayağında TEGV, 1.000 çocuğa 1 yıllık nitelikli eğitim desteği sağlamak için yola çıktı. Hedefinin aşan TEGV, 95 koşucu ile maratona katıldı; 1.087 bağışçı kampanyayı destekledi ve 1.210 çocuk eğitim desteğine kavuştu. Kampanyada toplanan bağışlarla çocuklar kodlamadan tasarım ve beceri atölyelerine, bilimden İngilizceye kadar birçok etkinlikle tanışma fırsatı bulacak.

 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), başta Suna Kıraç olmak üzere, eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan bir grup sanayici, yönetici ve akademisyenin girişimi ile devlet tarafından verilen temel eğitime destek olmak amacıyla 23 Ocak 1995 tarihinde kuruldu. İlköğretim çağındaki çocuklara okul dışı eğitim desteği vermeye odaklanan TEGV, yıllar içinde Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu oldu. TEGV 2009 yılında Bakanlar Kurulu tarafından “izin almadan yardım toplama” hakkına sahip vakıflardan biri olarak tanındı. Vakıf Türkiye genelinde, 22 ilde 8 Eğitim Parkı, 29 Öğrenim Birimi ve 18 Ateşböceği ile toplam 55 etkinlik noktasında çocuklara eğitim desteği vermeye devam ediyor.

 

%d blogcu bunu beğendi: