ABD Başkanı Joe Biden, yaptığı televizyon programıyla tanınan ve bugünlerde Cumhuriyetçi Parti’den senatör adayı olarak seçim yarışına giren Dr. Mehmet Öz’ü Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyi’ndeki görevinden aldı.

Öz’e önceki gün gönderilen mektupta, kalp cerrahının saat 18.00’e kadar üyelikten istifa etmesi istendi. İstifa etmediği takdirde Öz’ün görevden alınacağı bildirildi.


Sosyal medyadan yaptığı açıklamada Biden’dan mektubu aldığını belirten Öz, “Sağlık gibi önemli bir konunun politize edilmesi üzücü” dedi. “Bu prestijli ve önemli pozisyon bana Başkan Trump tarafından verildi. Çalışma arkadaşlarıma minnettarım ve başardığımız her şeyle gurur duyuyorum. İstifa etmeye niyetim yok” diye açıklama yaptı.

“Biden sağlığı siyasete alet etmek istiyorsa beni görevden almak zorunda” diyen Öz, ABD baş tıbbi danışmanı Anthony Fauci’nin istifasının istenmesi gerektiğini söyledi.

61 yaşındaki Özi Cumhuriyetçi Parti’den Pensilvanya Senatörlüğü için yarışıyor. Türk kökenleri sebebiyle de geçen haftalarda tartışma konusu olan Öz, seçilmesi halinde Türk vatandaşlığından çıkacağını 16 Mart’ta duyurmuştu.

 

%d blogcu bunu beğendi: