Honda Integra, Civic’ten daha sportif bir türev olarak konumlandırılıyor, ancak Acura’daki adaşından çok daha az görsel farklılığa sahip. Aslında, onu tanımlamanın en iyi yolu, daha ince LED farlar, ızgara, tamponlar ve çift egzoz boruları ile hafifçe değiştirilmiş bir Civic olurdu.  Integra, Civic’ten biraz daha uzun, 4.675 mm (184 inç) uzunluğunda, 1.800 mm (70,9 inç) genişliğinde ve 1.415 mm (55.7 inç) yüksekliğinde, ayrıca 2.735 mm (107.6 inç) aks mesafesine sahip.

 

İç mekan, 10,2 inç dijital gösterge paneli, 9 inç bilgi-eğlence dokunmatik ekranı ve klima havalandırmalarını birbirine bağlayan imza niteliğindeki yatay tam genişlikte petek tasarımı ile Civic kardeşinden küçük farklılıklar içeriyor. Integra ayrıca Baidu CarLife (Andriod Auto ve Apple CarPlay’e bir alternatif) ile Honda’nın Connect 3.0 işletim sistemini de alıyor. İç mekanda ayrıca 12 hoparlörlü bir Bose ses sistemi ve bağlı bir akıllı telefonun kilidini açmasını ve arabayı çalıştırmasını sağlayan bir “dijital anahtar” bulunuyor.

 

 

Integra’nın var olmasının nedeni, Honda’nın GAC ile bağlantısı için bir seçenek sunmak, Civic zaten Dongfeng Honda şeklinde başka bir ortak girişim tarafından yapılıyor. Ancak GAC-Honda Integra’nın 1.5 litrelik motoru doğrudan Dongfeng Honda Engine Co’dan tedarik edilecek. L15C motor, arkadaki kafa karıştırıcı ‘240’ armasına rağmen, Civic serisinde bulunan ve 180 hp (134 kW / 182 PS) ve 240 Nm üreten 1.5 turbo ile aynı. Güç, CVT veya altı vitesli manuel şanzımanla ön tekerleklere iletiliyor.

 

%d blogcu bunu beğendi: