Telefon üreticisi Huawei SF5 adlı ilk otomobilini tanıttı. Boyut olarak 4700 mm uzunluk, 1930 mm genişlik, 1625 mm yükseklik ve 2875 mm aks mesafesi ile biraz Audi Q5’i anımsatıyor.

Kabine girerken sürücüler, iki kollu direksiyon simidinin arkasında bulunan dijital bir gösterge paneli görecekler. Model ayrıca ahşap kaplamalara, metalik vurgulara ve döner vites değiştiriciye sahip. Diğer öne çıkan özellikler arasında bir ortam aydınlatma sistemi, bir sunfroof ve ısıtma, havalandırma ve masaj işlevlerine sahip ön koltuklar yer alıyor.

Modelin Huawei ile olan bağlantısı göz önüne alındığında, crossover’ın yüksek teknolojili bir bilgi-eğlence sistemi ile donatıldığını öğrenmek şaşırtıcı değil. Sistem akıllı telefonlara birkaç saniye içinde bağlanıyor ve ikisi arasında müzik ve navigasyon bilgilerini otomatik olarak aktarıyor. Ayrıca ses tanıma teknolojisi ve 11 hoparlöre ve iki subwoofer’a sahip bir ses sistemi var.

SF5 şu anda Şangay Otomobil Fuarı’nda sergileniyor ve yakında birkaç Huawei mağazasında görünecek. Teslimatların önümüzdeki ay başlaması planlanıyor ve fiyatlandırma 216.800 Yen’den (33.356 $ / 23.935 £ / 27.716 €) başlıyor.

 

%d blogcu bunu beğendi: