Yeni Toyota Hilux, yeni Invincible versiyonu ve çok daha geliştirilmiş araç dinamikleriyle birlikte Türkiye’de 252 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Toyota’nın İstanbul’daki Genel Müdürlüğü binasından gerçekleştirilen online etkinliğe, Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt da katıldı.

 

Bozkurt, etkinlikte yaptığı konuşmada, pick-up segmentinin çok rekabetçi bir segment olduğunu belirterek ‘Hilux yenilmez ve durdurulamaz kimliği ile kendini kanıtlayan ve çok tercih edilen bir model. Yeni Hilux’un güçlü duruşu ve konforuyla bu potansiyeli çok daha yukarıya taşıyacağına inanıyoruz. Avrupa’daki emisyon normlarına uyan Hilux ile bugüne kadar 52 bin 155 adetlik satış gerçekleştirdik.’ dedi.

 

Satış hedeflerine değinen Bozkurt, ‘Hayranlık uyandıracak Yeni Hilux için 2020 sonuna kadar 1.000’e yakın, 2021 yılında ise 3 bin 500 – 4 bin adetlik satış hedefimiz bulunuyor. Hafif ticari araç segmentinde Hilux ile yer alırken, gelecek yıl da CDV modelimiz olan Proace City’nin ürün gamımıza katılmasıyla hafif ticari araç pazarında iddiamızı güçlü bir şekilde ortaya koyacağız.’ diye konuştu.

 

 

 • ‘SUV kitlesinden pick-up’a doğru bir kayma yaşanacaktır’
  Pick-up segmentinin SUV pazarından da pay almaya başladığını dile getiren Bozkurt, ‘Yeni Hilux Invincible modelinde SUV’da bile olmayan özellikler var. SUV kitlesinden pick-up’a doğru bir kayma yaşanacaktır. Şehirde de SUV konforunu Hilux’ta hissedenler günlük kullanım için bu modelimizi tercih edeceklerdir. Bu amaçla tasarımının yanı sıra yüksek konforu ve donanımlarıyla dikkati çeken Yeni Hilux’ların yüzde 70’lere yakını üst donanımlı Invincible ve High-Cruiser versiyonlarından oluşacaktır. Perakende satışlarda ise Invincible versiyonu satışlarımızın yüzde 50’den fazlasını oluşturacaktır.’ ifadelerini kullandı.

 

 • Hilux’ın tüm versiyonlarında 2.4 litrelik dizel motor seçeneği sunuluyor
  Öte yandan, toplantıda verilen bilgilere göre, Türkiye tanıtım video çekimleri dünyanın en tehlikeli yollarından biri olarak bilinen Bayburt ile Of/Trabzon arasındaki Derebaşı virajlarında gerçekleştirilen yeni Hilux, yeni Invincible versiyonu ve çok daha geliştirilmiş araç dinamikleriyle birlikte 252 bin TL ile 319 bin 900 TL arasında değişen fiyatlarla satışa çıktı.

 

 

Yenilenen Hilux, tasarımını ileriye taşıyarak daha güçlü görüntüsüyle dikkati çekici hale geldi. Ön tampon, ön ızgara, LED farlar yeniden tasarlanırken, LED ön sis farlar da aracı daha şık hale getirdi. Hilux’un dış tasarımı, LED arka stop lambalarıyla tamamlandı.

 

Hem şehir içerisinde hem de arazide etkileyici bir tarz sunan Hilux, yeni 18 inç alüminyum jant tasarımlarıyla öne çıkıyor. Yeni Hilux’ta, mevcut renk seçeneklerine Egzotik Kırmızı, Safir Mavi ve Güz Bronzu olmak üzere üç yeni alternatif daha eklendi.

 

Hilux’un tüm versiyonlarında 2.4 litrelik dizel motor seçeneği sunulurken, 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik şanzımanla eşleştirilebilen motor, 150 HP güç ve 400 Nm tork üretebiliyor.

 

 • 3 farklı donanım seviyesiyle satışa sunuluyor
  Toyota, yenilenen Hilux modelini Adventure, Hi-Cruiser ve Invincible olmak üzere 3 farklı donanım seviyesiyle satışa sunuyor. Hi-Cruiser ve Invincible donanım seviyeleri, premium LED farlar, LED arka stop lambaları, 18 inç alaşım jantlar gibi özelliklerle öne çıkıyor. Bununla birlikte her donanım seviyesinde 8 inç dokunmatik ekran, ön ve arka park sensörleri standart olarak yer alıyor.

 

Geliştirilmiş 8 inç ekrana sahip multimedya sistemi, daha hızlı bir yazılım ve ekran tepkileriyle araç içi deneyimi ileriye taşırken, Apple CarPlay ve Android Auto akıllı telefon entegrasyonlarına uyumla hale getirildi. Güncellenmiş kabinde, yeni sürücü göstergesi tasarımı ve her türlü sürüş koşulunda rahatlık sağlayan mekanik düğmelerin kombinasyonuyla kolay bir kullanım elde edildi.

 

 • Sofistike Invincible versiyonu
  Verilen bilgilere göre, ürün gamının en üstünde yer alan Invincible versiyonu ise her şartta konfor ve şıklıktan ödün vermek istemeyenler için özel olarak tasarlandı. Hilux’un yüksek arazi kabiliyeti, Invincible ile birlikte en yüksek donanım özellikleriyle kombine ediliyor. Bu yeni versiyon, Hilux’un güçlü ve maceracı yanıyla ‘yenilmez’ kimliğini vurguluyor.
Share This
%d blogcu bunu beğendi: