iPhone XR, geçtiğimiz yılın en çok satan akıllı telefonu olarak tarihe geçmişti. 13.6 milyon ünite satarak geçen yıl zirveye oturan iPhone XR‘den sonra iPhone 11 en popüler telefon olmayı başardı.

19.5 milyon ünite iPhone 11 satan Apple, rakibine tam 12.7 milyon fark atmayı başarıyor.

6.8 milyon satış ile listenin ikinci sırasında yer alan Samsung Galaxy A51‘i, 6.6 milyon ünite ile Redmi Note 8 takip ediyor.

Redmi Note 8 Pro 6.1 milyon ünite ile dördüncü, iPhone XR 4.7 milyon ile beşinci ve iPhone 11 Pro Max ise yüksek fiyatına rağmen 4.2 milyon ünite satarak altıncı sırada yer alıyor.

En popüler telefon belli olduSamsung’un amiral gemisi modeli Galaxy S20 Plus ise sadece 3.5 milyon ünite satıp listenin dokuzuncu sırasında kendine yer bulabiliyor.

2020’nin ilk çeyreğine ait Omdia’nın raporları Apple’ın rakiplerine karşı nasıl bir üstünlük kurduğunu da kanıtlamış oldu.

Eylül ayında yine uygun fiyatlı iPhone 12 modeli tanıtacak olan Apple’ın 2021 yılında da bu yükselişini devam ettirmesi bekleniyor.

En popüler telefon belli olduTürkiye’de 7.399 TL‘ye satılmasına rağmen büyük ilgi gören iPhone 11’in, Amerika’da 699 dolara satıldığını belirtelim. Bu fiyata rağmen en popüle telefonlar arasında zirveye yerleşen
En popüler telefon belli olduApple, muhtemelen bu yüzden fiyatı uzun bir süre daha bu seviyelerde tutacak.

Share This
%d blogcu bunu beğendi: