Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 6 binin üzerinde kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Corona virüsü ekonomiyi de ağır şekilde etkiliyor.

Çin’de Aralık 2019’da ortaya çıkan corona virüs salgını, küresel ekonomi ve dünya ticaretini derinden etkiliyor. Çin’de veya virüsün görüldüğü başka ülkelerde çeşitli fabrikalar geçici süre ile kapatılmış durumda.

Haliyle Corona virüs son dönemde adını en sık duyduğumuz konu. Corona virüs hakkında açıklama yapan isimler kervanına Elon Musk da katıldı.

The Verge’de yer alan habere göre, Musk, COVID-19 ile ilgili çalışanlarına bir mesaj gönderdi ve bu mesajda istatistik verilerine yer vererek trafik kazaları corona virüsten daha tehlikeli ifadelerine yer verdi.

Özel uzay SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk geçtiğimiz hafta resmi Twitter hesabından attığı tweette “Corona virüsü paniği aptalca” ifadelerini kullanmıştı.

Bu tavrı ile hem uzmanlar hem de kamuoyu tarafından duyarsızlık ve halkı yanlış yönlendirmekle itham edilen Musk hayranları gözünde de büyük prestij kaybetti.

Share This
%d blogcu bunu beğendi: