EVDE SPOR SPOR NASIL YAPILIR?

Spor salonları özellikle tüm aletlerin bir arada bulunması nedeniyle çok fazla tercih ediliyor. Üstelik havuz ve sauna gibi imkanlar da salonları bir adım öne geçiriyor.

Spor salonları sahip oldukları imkanlarla ön plana çıkarken, benzer çalışmaları evde yapmak mümkün mü? Aslında bu sorunun yanıtı hem evet hem de hayır. Eğer aletli çalışarak vücut geliştirmek isteyenlerdenseniz, bir süre sonra spor salonlarının imkanlarından yararlanmaya başlamak zorundasınız. Ancak, kardiyo çalışmaları için spor salonuna olan ihtiyacınız yok denecek kadar az.


Günümüzde neredeyse her evde bir konsol var. PlayStation ve Xbox bu konuda başı çekiyor. Her iki konsolun da kendine özel -ekstra satılan bir kamerası var. Bu kameralar sayesinde oyunu kendini bedeninizle oynamanız mümkün. İşte evde spor tam da bu aşamada mümkün hale geliyor.

Oyun konsolları bu kameraların desteğiyle sizin için mini bir spor salonu haline dönüşebiliyor. Size kardiyo çalışması yaptıracak oyunlarla hem keyifli vakit geçirebilir hem de sağlıklı yaşama ilk adımı atabilirsiniz.

Koşu bandı ile sağlığa koşun
Evinizde yeterli alanın olduğunu düşünürsek, satın alacağınız bir koşu bandı ya da bir kondisyon bisikleti de sağlıklı yaşama sizi bir adım daha yaklaştırabilir. Eğer, gün içinde çok fazla yürüme fırsatı bulamıyorsanız, koşu bandına ayıracağınız 30 dakika sizin için oldukça önemli.

Unutmayın! Uzmanlar günlük ideal yürüme süresinin 30 dakika ile 60 dakika arasında olduğunu söylüyor.

Tabii koşu bandı yerine daha az yer kaplayan kondisyon bisikletini de tercih edebilirsiniz.

Satın alabilecekleriniz tabii ki bunlarla sınırlı değil. Tercihinize göre satın alacağınız; atlama ipi, farklı ağırlıklara sahip dambıllar, ağırlık sehpaları da evde yapacağınız sporunuza faydalı ekipmanlar arasında yer alıyor.

Tüm bunlar evinizde oluşturacağınız minik bir spor alanı için ilk aşamada fazlasıyla yeterli olacak.

Sağlık bir yaşam için hayatınıza sporu sokarak işe başlamayı düşünüyorsanız, acele edin. Tüm bunları spor salonlarına binlerce lira vermeden yapmanız da mümkün.

Comments are closed.

%d blogcu bunu beğendi: