Samsung, daha önce 26 Nisan 2019’da satışa çıkaracağı katlanabilir akıllı telefon modeli Galaxy Fold’un piyasaya çıkış tarihini ertelemişti. Katlanabilir ekranla ilgili sorunları çözen Samsung, 22 Nisan’dan sonra ilk kez yeni cihaz ile ilgili açıklama yaptı. Galaxy Fold’un piyasaya çıkacağı tarih açıklanırken, cihazda yapılan değişiklikler de duyuruldu.

Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Fold’un, 26 Nisan Cuma günü ABD’de piyasaya çıkması bekleniyordu.

Ancak Samsung’un tanıttığı dünyanın ilk katlanabilir telefonu Galaxy Fold’un ekranının kırıldığı iddiaları, piyasaya çıkış tarihinin ertelenmesine neden olmuştu.

Şirketten yapılan açıklamada “Geri bildirimleri tam değerlendirmek ve daha fazla deneme yapmak üzere Galaxy Fold’un piyasaya sürümünü ertelemeye karar verdik. Önümüzdeki haftalarda piyasaya çıkış tarihini duyurmayı planlıyoruz” ifadeleri kullanılmıştı.

Samsung, konuyla ilgili bir açıklama yaparak, Galaxy Fold’un 2019 Eylül’ünde daha önce planlandığı gibi belirli ülkelerde satışa çıkarılacağını duyurdu.

Açıklamada, telefonda yapılan iyileştirmelere de değinildi.

  • Ekranın üzerinde yer alan koruyucu katman, çerçeveye kadar uzatıldı. Bu sayede koruyucu katmanın, çıkarılması gerekmeyen, ekrana entegre bir parça olduğuna vurgu yapıldı.
  • Cihazı dış etkilerden korumak için iyileştirmeler yapıldı.

  • Galaxy Fold’un üst ve alt kısımlarında yer alan menteşeler güçlendirilirken, aradaki boşluklar azaltıldı.

 

Share This
%d blogcu bunu beğendi: