Game of Thrones 8. sezon 5. bölümde hangi önemli karakterler öldü?

Game of Thrones dizisinin finaline son bir bölüm kaldı. Dün yayınlanan Game of Thrones 8. sezon 5. bölüme, dizinin önemli karakterlerinin ölümü damga vurdu.

Son Savaş’ta Daenerys Targaryen, Kraliçe Cersei Lannister ile savaşmak için kalan kuvvetlerini King’s Landing’e getirdi. Geçen haftaki bölümün sonunda, Dany, tükenmiş kuvvetlerini Kraliçe Toprakları’na, Kraliçe Cersei’nin onları The Golden Company askerleri ile beklediği yere getirdi. 5. bölüme iki lider kadının savaşı damga vurdu.

Dizinin geçmiş sezonlarından bu yana, başka pek çok dizinin aksine, baş karakterlerinin rahatlıkla öldürülebildiği Game of Thrones’ta, ‘The Bells’ adlı 5. bölümde Demir That için kimler öldü, öldürüldü? (DİKKAT, HABERİN BUNDAN SONRAKİ KISMI SPOILER (SÜRPRİZ BOZAN) İÇERİR! DİZİYİ İZLEMEDEN OKUMAMANIZI TAVSİYE EDERİZ.)

Lord Varys

Jon Snow’un ebeveynleri hakkındaki gerçeği açıkladıktan sonra Daenerys tarafından idam edildi

Euron Greyjoy

Jaime Lannister tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

Qyburn

Qyburn, ‘The Hound’ lakaplı erkek kardeşi Sandor Clegane ile savaşmak yerine kraliçesi Cersei’yi koruyan ‘Dağ’ lakaplı Gregor’dan kraliçeyi ölüme götürmesini telep edince Dağ, Qyburn’u, kafasını Kızıl Tut’ta bir duvara çarparak öldürdü.

Gregor Clegane (Dağ)
‘The Hound’ olarak bilinen kardeşi Sandor ile mücadele ederken öldü.

Sandor Clegane (The Hound)
‘Dağ’ olarak bilinen kardeşi Gregor ile mücadele ederken öldü.

Jaime Lannister

Jaime, kız kardeşi ve sevgilisi Cersei, ölü ejderhaların iskeletlerinin tutulduğu mahzende saklanırken üzerlerine kapıyı tutan moloz yığını düştü. Jaime bu yığının altında kalarak can verdi.

Cersei Lannister
Cersei de kardeşi ve aynı zamanda sevgilisi olan Jaime’nin kollarındayken moloz yığını altında kalarak öldü.

Share This
%d blogcu bunu beğendi: