TESLA’DAN %3LÜK ZAM

ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla, daha önce mağazalarını kapatacağını açıklamıştı. Firma bu kez mağazalarının yarısını açık bırakacağını, ayrıca 18 Marttan itibaren otomobil fiyatlarını yüzde 3.0 artıracağını duyurdu.


Tesla’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada “Önemli ölçüde birçok mağazanın açık tutulma kararının ardından Tesla küresel olarak araç fiyatlarını yüzde 3.0 yükseltmek durumunda kaldı. Bir diğer deyişle, ilk duyurumuzun yarısı kadar mağaza kapatacağız fakat bu durumda masraf tutarları da planlananın yarısı kadar olacak.” denildi.

Tesla’nın açıklamasında, en ucuz aracı olan Model 3’ün 35 bin dolardan satılmaya devam edeceğini, ancak, Model 3’ün diğer versiyonları, Model S ve Model X fiyatında artış olacağının altı çizildi.

Ayrıca firma çoğu satışın internet üzerinden yapılacağını fakat bazı mağazaların müşterilere telefonlarından birkaç dakika içinde nasıl Tesla sipariş edebileceklerinin gösterilmesi amacıyla açık kalacağını belirtti. Müşterilerin test sürüşlerine çıkabileceği ve satın alımın hemen sonrasında araçlarını almak isteyen müşteriler için depoda az miktarda aracın bulundurulacağı vurgulandı.

Comments are closed.

%d blogcu bunu beğendi: