AREF HAYAT KURTARDI

6 ay önce ölümden dönen illüzyonist Aref Ghafour, Ataşehir’de intihar etmek isteyen 3 çocuk babası Mümin Yılmaz’ı ikna ederek hayatını kurtardı.
Katıldığı televizyon programında yaptığı illüzyon gösterisiyle bir anda tüm Türkiye’nin yakından tanıdığı bir isim haline gelen Aref Ghafour, 6 ay önce yılan sokması nedeniyle ölümden dönmüştü.

Dün akşam saat 20:15 sıralarında iş yerinden çıkan Ghafour, Ataşehir’de bir köprüye çıkarak, intihar etmek isteyen 3 çocuk babasını Mümin Yılmaz’ı 45 dakika süren çabanın ardından intihar etmemesi için ikna etti.

“KONUŞUP İKNA EDEBİLECEĞİMİ DÜŞÜNDÜM”

Akşam saatlerinde yaşanan olayın detaylarını anlatan ünlü illüzyonist Aref Ghafour, yaşananları şöyle anlattı:

“Polisler oradaki tüneli kapatmışlar. Bir sürü polis ve itfaiye vardı. Bir baktım biri intihar ediyor, konuşup ikna edebileceğimi düşündüm. Polisler beni tanıdı ve onun yanına yaklaştım. ‘Sen Aref değil misin?, ben senin hayranınım’ dedi. Yaklaşık 45 dakika konuştum. Hayatını anlattı.Dolandırılmış birileri tarafından. 200 bin lira civarında parası gitmiş. O yüzden hayatı sıkıntıya girmiş. Ailesine bakamıyor. O yüzden eşi ondan ayrılmış.

Ona yardımcı olacağımı söyledim. Bir kaç ay önce hayatımı kaybetme tehlikesi atlattığımı, bende son anda kurtardığımı anlattım. Konuştuk işte. ‘Bana yardım edeceğine kesin söz veriyorsan tamam’ dedi. Eşini de ikna edeceğimi söyledim… Yavaş yavaş bıçağı aldık elinden. Sonra karakola gittik”

Comments are closed.

%d blogcu bunu beğendi: