MERCEDES’DEN HEYECAN VERİCİ CLA PAYLAŞIMI

Mercedes’in 15 saniyelik video ile duyurduğu yeni CLA’nın ön kısmında tek çubuklu ön panjur ve onu çevreleyen özgün farları görüyoruz. Bunlar otomobilin benzer boyuttaki A-Serisi sedandan ayrılmasını da sağlıyor. Modelde ayrıca sportif ön tampon ve yenilenen hava girişleri yer alıyor.

Özgün stil arkada sportif tavan çizgisiyle devam ediyor. Değişiklik çok dramatik olmasa da, arka koltuktaki baş mesafesinde olumsuz bir etki yaratabilir.

Kabinde giriş versiyonlarında iki adet 7 inç ekran, üst donanım seviyelerinde 10.25 inç ekranlar bulunuyor.

Motor seçenekleri A-Serisi’nden devam ediyor. Dolayısıyla CLA 220’de turboşarjlı 2.0 litre dört silindirli 188 hp (140 kW / 190 PS) motor bulunabilir. Motorun tork değeri 299 Nm ve yedi vitesli çift debriyajlı şanzımanla çalışıyor. Bunların yanına opsiyonel dört çekişli sürüş sistemi de eklenebiliyor. İki model arasındaki benzerlikler düşünülürse, CLA 220’nin 7.1 saniyede sıfırdan 100 km/s hıza çıkabileceğini söyleyebiliriz.

Avrupalı müşteriler daha geniş benzinli ve dizel motor seçenekleri bekleyebilirler. Ayrıca hem Avrupa hem de Amerika için performans odaklı bir CLA 35 versiyonu da planlanıyor. Mercedes-AMG A35 gibi, bu model de turboşarjlı 2.0 litre dört silindirli 301 hp (225 kW / 306 PS) motorla gelecek. Standart dört çekişli sürüş sistemi ve yedi vitesli çift debriyajlı şanzıman sayesinde, otomobil 4.7 saniyede sıfırdan 100 km/s hıza çıkabiliyor. Azami hız ise 250 km/s.

Comments are closed.

%d blogcu bunu beğendi: