PAMELA ANDERSON SARI YELEK Mİ GİYECEK?

Fransa’da günlerdir süren, ‘Sarı Yelekler’ hareketi adıyla anılan eylemlere ünlü oyuncu Pamela Anderson destek verdi. Anderson, “Yakma görüntülerine odaklanmak yerine bunun nedenini sormak zorundayız” dedi.

Fransa’da akıryakıt fiyatlarına gelen zamları protesto etmek için başlayan ve git gide kitleselleşen ve ‘Sarı Yelekler’ hareketi olarak adlandırılan eylemlere ünlü oyuncu Pamela Anderson’dan destek geldi.

51 yaşındaki Kanadalı-Amerikalı oyuncu, Twitter’dan mesaj yayınlayarak, “Şiddeti hor görüyorum. Ama Fransız -ve küresel-elitlerin yapısal şiddeti ile kıyaslandığında, bu insanların şiddeti ve lüks arabaları yakılması nedir?” diye sordu.

Anderson, “Yakma görüntülerine odaklanmak yerine bunun nereden ileri geldiğini sormak zorundayız” dedi.

Ünlü oyuncunun mesajı şöyle devam etti:

“Ve cevap şu: Büyükşehir seçkinleri ile kırsal yoksullar arasında, Macron’un temsil ettiği politikalar ile sadece Fransa’da değil, tüm dünyadaki eşitsizlikten bıkan % 99 arasında yükselen tansiyondan ileri geliyor.”

Anderson, mesajına son noktayı şöyle koydu:

“Asıl mesele, itaatsizliğin yapıcı olup olamayacağıdır. Fransa’da ve tüm dünyadaki ilericiler bu enerjiyi şiddet için kullanmak yerine yapısal eşitlik ve eşitlikçi toplumlar inşa etmede kullanma imgesine sahip mi?”

Comments are closed.

%d blogcu bunu beğendi: