YENİ PASSAT DAHA DONANIM SEVİYESİNDE SINIF ATLADI

Volkswagen 2019’da Avrupa’da güncellenen Passat modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yeni modelde güç aktarım mekanizmaları da dahil olmak üzere pek çok yeni teknoloji bulunuyor.

En önemli değişikliklerden birisi Passat serisine plug-in hibrit modellerin de katılacak olması. Şu an seride hibrit seçenek olarak sadece en üst donanım seviyesi GTE bulunuyor.

Yeni modelde, plug-in hibrit sistem serideki pek çok donanım seviyesinde daha ulaşılabilir fiyatlarla sunulacak.

Mevcut sistem 1.4 litre turbo dört silindirli 154 bg benzinli motor ve 114 bg elektrikli motordan oluşuyor. Volkswagen hibrit Passat modellerini 13 kWh pil ile donatacak, bu da 70 km elektrikli sürüş mesafesine imkan verecek. Kapasitesi artırılan pil, otomobilin CO2 emisyonlarını da 36 g/km seviyesine çekecek.

Hibrit sistemin yanı sıra, Passat tarafından kullanılan mevcut 1.4 litre turbo motorun yerini yeni 1.5 litre motor alacak. Verimliliği artırmak için diğer benzinli ve dizel motorlarda da modifikasyonlar yapılmış.

 

Bir dizi stil değişikliği yeni Passat’ın selefinden ayrılmasını sağlayacak. Örneğin, ön fasyada revize edilen alt kısım, farklı hava girişleri ve yenilenen ön panjur, ayrıca yeniden tasarlanan arka lambalar dikkat çeken özellikler arasında.

İç mekanda değişikliklerin sınırlı olması bekleniyor. Mevcut Passat zaten kabindeki pek çok özelliği Arteon ile paylaşıyor.

 

 

 

Comments are closed.

%d blogcu bunu beğendi: