FIAT 500 İÇİN ABARTH ZAMANI

Fiat’ın performans markası Abarth, Avrupa’da 595 hatchback serisini yeni bir yapı ve daha küçük bazı revizyonlarla güncelledi.

595 modeli 145 PS güç çıkışına sahip, 595 Pista ise Record Monza aktif egzoz sistemiyle geliyor ve 160 PS güç çıkışı sunuyor. Yeni 595 Pista ayrıca Abarth Telemetry ve arkada Koni amortisörler gibi daha fazla performans odaklı özellikle geliyor.

595 Pista’nın yanında daha şık 595 Turismo bulunuyor. Bu model 165 PS motorla 7.3 saniyede sıfırdan 100 km/s hıza çıakbiliyor. Yeni 595 Turismo ayrıca iç mekanda deri döşemeler, özel Asfalto Grey mat yüzeyler, arkada karartılmış camlar, saten krom çerçeveler ve ayna kapaklarıyla geliyor.

Serinin en üzerinde 595 Competizione 180 PS güç çıkışıyla yer alıyor ve opsiyonel mekanik sınırlı kaymalı diferansiyel ile geliyor. Mekanik diferansiyel sürücülerin aracın potansiyelini sonuna kadar kullanmasına imkan veriyor. Bu donanımla otomobil 6.7 saniyede sıfırdan 10 0km/s hıza çıkabiliyor. Modelde ayrıca büyük Brembo frenler bulunuyor.

 

595 Competizione’ye gelirsek, bu modelde önde ve arkada Koni amortisörler ve Frequency Selective Damping sistemi var. Kabinde standart Abarth Corsa Sabelt pilot koltukları dikkat çekiyor. Abarth yeni 595 Pista Pista ve Competizione için “Adrenalin Yeşili” renk seçeneğini de ekledi.

Seriyi nihayet 695 Rivale tamamlıyor. Bu model İtalyan yat üreticisi Riva ile birlikte tasarlanmış. 695 Rivale özel iki renkli Riva Akşam Mavisi ve Köpekbalığı Grisi boya ile geliyor. Bunun yanı sıra otomobilde 177 bg motor, deri döşemeler ve maun ahşap kaplama konsol ile şık bir iç mekan sunuluyor.

 

Comments are closed.