NOTE 9”DA NELER VAR?

Note 9 pek çok yeni özellik ile geldi. Peki Samsung yeni modeli ile kullanıcılara ne gibi yenilikler sunuluyor? Samsung Galaxy Note 9’un özellikleri neler? İşte Samsung Galaxy Note 9 hakkında bilmeniz gereken her şey.


Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 9‘un artılarını ve eksilerini sizler için derledik.
Önce cihazın artıları ile başlayalım. Şirket yeni amiral gemisi modelinde ekranı büyüttü.
Samsung’un yeni akıllı telefon modeli Galaxy Note 9, 6.4 inç ekrana ev sahipliği yapıyor. Bir önceki modelde tercihini 6.3 inçlik bir ekrandan yana kullanan Samsung, büyük ekrandan vazgeçmeyeceğinin de sinyalini veriyor.


Super AMOLED paneli kullanmaya devam eden Samsung, çentikli ekran tasarımı yerine, Note 9’da tercihini kavisli ekran ile Infinity Display anlayışından yana kullandı.
Akıllı telefonlarından oyun oynayanların oldukça ilgisini çeken ekranın çözünürlüğü de QHD+ yani 1440 x 2960 (516 ppi) seviyesinde.


Note 9’da oyunseverleri sevindirecek bir başka yenilik ise cihazın ev sahipliği yaptı soğutma sistemi. Galaxy Note 9, özel soğutma sistemi sayesinde oyunlarda ısınıp yavaşlamıyor. Başka bir deyişle uzun süreli oyun oynarken kullanıcılar yavaşlama sorunu ile karşılaşmıyor.
Cihazın bir başka artısı ise depolama seçeneği! Bu alanda genellikle cömert davranan Samsung Note 9’da depolama opsiyonunu 1 TB’ye kadar çıkarıyor.Note 9’da tercihini 128 GB ve 512 GB depolama alanına sahip iki opsiyondan yana kullanan şirket, micro SD kart desteği sayesinde kullanıcılarının hafızalarını 1 TB’ye kadar yükseltmelerine imkan sağlıyor.
Bu adım kullanıcılara şu an için bulut hizmetlerine gerek bırakmayacak bir depolama alanı sunuyor.


BATARYA BÜYÜDÜ

Comments are closed.

%d blogcu bunu beğendi: