BEYAZ MI KANALI BIRAKTI, KANAL MI BEYAZ’I BIRAKTI?

Kanal D ekranlarında bir klasik haline gelen Beyaz Show hakkında, son zamanlarda final iddiaları ortaya atılıyordu. Doğan Grubu’nun Demirören Grubu’na satılması sonra Kanal D’de büyük bir revizeye gidildiği de biliniyordu. Tüm bunların üzerine 1996 yılından bu yana Kanal D ekranlarında yer alan Beyaz Show bitti.

 

HT Magazin yazarı Mustafa Doğan, Beyaz Show’un Kanal D macerasının bitişini kaleme aldı. İşte Doğan’ın ‘Beyaz Show defteri kapandı!’ başlıklı yazısı… ‘Kanal D’nin simge programlarından, olmazsa olmazlarındandı ‘Beyaz Show’. Son yıllarda eski tadını vermiyordu belki ama alternatifi de yoktu.

Beyaz zaman zaman yorulduğunu hissettirse de cuma akşamlarının tadı tuzuydu. İşte ekranlarımızın en uzun soluklu talk show’unun Kanal D macerası resmen bitti. Doğan Ailesi’ne olan bağlılığı ve duygusal kişiliği herkesçe bilinen Beyaz’ın satış nedeniyle tadının kaçtığı, yeni sezonda ekranda olmaya sıcak bakmadığı zaten biliniyordu. Bir yandan yeni yönetimin elini rahatlatma niyeti de vardı.

Malum, patronaj değişikliği sonrası hızlı bir dönüşüm yaşanıyor kanalda. Yayın çizgisi yavaş yavaş değişiyor. Nisan sonu programın yayınına aniden ara verilmesi de bundandı. Ama final kararını o değil, yeni yönetim aldı.

Nezaketen kendisine başka program yapması teklifi götürülmüş. Tabii Beyaz bunun ne anlama geldiğini biliyor, düşünmeden reddetmiş. Çeyrek asırlık bir programa böyle bir veda yakışmazdı. Zaten dediğim gibi, programın Kanal D macerası bitti, ekran macerası değil.

Comments are closed.