ASİA ARGENTO CANNES’IN BU İTİRAFLA GÜNDEMİNDE

Cannes Film Festivali ödül töreninde sahneye çıkan İtalyan aktris Asia Argento, 1997 yılında ABD’li yapımcı Harvey Weinstein tarafından festival sırasında tecavüze uğradığını söyledi.

Ödül töreninde sahneye çıkan İtalyan aktris Asia Argento, 1997 yılında ABD’li yapımcı Harvey Weinstein tarafından tecavüze uğradığını duyurdu…

Asia Argento, Angelina Jolie gibi oyuncuları da taciz ettiği ortaya çıkan Harvey Weinstein’in tecavüzüne uğradığını açıkladı. Argento, 1997 yılında yaşanan olayı “Aranızda kadınlara karşı yakışıksız davranışlarda bulunmuş olanlar var ve kimler olduğunu biliyoruz” sözleriyle açıkladı.

ABD’li Hollywood filmleri yapımcısı Harvey Weinstein’in 21 yıl önce tecavüzüne uğradığını açıklayan ünlü İtalyan aktris ve yönetmen Asia Argento, ülkesinde eleştirilere maruz kaldı. Argento, “Sadece ülkemde suçlu ve fahişe ilan edildim. Hayal kırıklığına uğradım, üzgünüm” diye tepkisini ortaya koydu. Argento, şimdiye kadar konuşmamasını ise, “O canavardan korkuyordum” diye açıklığa kavuşturdu.

Comments are closed.