YENİ 508, YENİ BİR SAYFA

Peugeot 508, aradan geçen 7 yılın ardından yeni nesliyle ortaya çıkmıştı. Geçtiğimiz günlerde tanıtım resimleri yayınlanan lüks sedanın teknik detayları da netleşti.


PSA’nın başarılı EMP2 platformu üzerine geliştirilen yeni Peugeot 508’in boyutları, selefine göre hatırı sayılır oranda kısaltılmış. 60 mm alçaltılan ve 80 mm kısaltılan otomobil, buna karşın iç hacminde 20 mm’lik genişleme sunuyor. Ayrıca 487 litrelik bagaj hacmi, arka koltuklar yatırıldığında 1.537 litreye kadar yükseliyor.

İç mekanında i-Cockpit kullanılan yeni 508, 12.3 inçlik dijital gösterge paneli ve 10 inçlik multimedya ekranıyla beraber geliyor. Deri ve Alcantara malzemelerin hakim olduğu iç mekanda gerçek ahşap detaylardan yararlanılmış. Peugeot 508’in teknoloji tarafında da gece görüş sistemi, ikinci seviye otonom sürüş ve bağımsız adaptif hız kontrolü gibi özellikler bulunuyor.

Son olarak pek çok kişinin merak ettiği motor seçeneklerine değinelim. Otomobil, tahmin edildiği gibi iki benzinli ve iki dizel motor seçeneği ile satışa sunulacak. 1.6 litrelik THP benzinli motor seçeneği 177-217 beygirlik güç seçenekleri ile satın alınabiliyor. BlueHDi dizel seçeneğinde ise 1.5 litrelik motor 128-158 beygir güç üretirken, 2.0 litrelik motor ise 177 beygirlik güce sahip. Tüm motor seçeneklerinin EAT8 8 ileri tam otomatik şanzıman ile kombine edildiğini belirtelim.

Yeni Peugeot 508’in satış tarihi ve fiyatlarının Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleşecek dünya prömiyerinde netleşmesi bekleniyor.

 

Comments are closed.