UÇAĞA DAHA ÇOK YOLCU SIĞDIRMAK İÇİN BUNU YAPTILAR

Düşük maliyetli uçaklar için kabinde ultra ekonomik yeni koltuklar dizayn edildi. Bu koltukların havayollarına yüzde 23 ila 24 arasında yer tasarrufu sağlarken yüzde 58’lere varan fazla kazanç getireceği belirtiliyor.
metin boyutu
metni yazdır
Hamburg’da düzenlenen “Uçak Kabinleri Aksesuarları Fuar”ında sergilenen İtalyan “Aviointeriors” firmasının koltuk ürünleri, havayollarına yüzde 23 ila 24 arasında yer tasarrufu sağlarken yüzde 58’lere varan fazla kazanç sağlayabilecek. At eğerine benzeyen üçlü koltuklar, uçak kabininin ultra ekonomi sınıfina yerleştirilecek ve 75 dakika altı seferlerde kullanılabilecek.

İtalya’nın etkin gazetesi “Corriere della Sera”ya konuşan Aviointeriors”un CEO’su Ermanno De Vecchi düşük maliyetli uçaklar için tasarımların yeni koltukların özellikle Asya pazarında ilgi gördüğünü belirterek “Rahat olmadığını biliyoruz. Ancak 45 dakikalık ekonomik uçuşlar için ideal. Fazla para harcamak istemeyen yolcuların tercihi olacak” eklemesi yaptı.

Bu konuda havacılık uzmanı olan John Walton “Low Cost” (düşük maliyetli) havayollarının yolcuları ucuza uçmak için şirketleri adeta zorluyor. Yeni koltuklar aşırı ekonomik. Ancak yolcu uçuş boyunca kendisini bir Amerikan kovboyu gibi hissedecek ya da geniş bisiklet selesine oturuyor sanacak” yorumunda bulundu.

Comments are closed.