SERENAY Fİ İLE YENİDEN DOĞDU

Bugüne kadar pek çok farklı rolde seyirci karşısına çıkan Serenay Sarıkaya, şimdi de dijital platform puhutv’nin ilk dizisi Fi’de başrolü üstlendi. Daha önce sesinin güzelliğiyle adından söz ettiren, bu yeni projede ise danstaki hünerlerini sergileyen genç oyuncu, “Her seferinde kendimle ilgili yeni bir şey keşfediyorum” diyor. İşte Serenay Sarıkaya’nın Fi dizisi hakkındaki açıklamaları…
Fi’nin Duru’su Serenay Sarıkaya dizi hakkında bilinmeyenleri anlattı:

Televizyon yerine dijital platforma iş yapmayı tercih ettiniz. Bu durum ilk etapta riskli gelmedi mi?

İş seçerken şimdiye kadar hep yüreğimi dinlemeye çalıştım. Kendime sorduğum soru da hep “Bu senaryo, bu karakter beni heyecanlandırıyor mu?” oldu. Hiç bilmediğim bir dalda böylesine bir yetkinlik kazanacak olmak, hem ruhen hem bedenen beni disipline etti ve çok heyecanlandırdı. Bugüne kadar oyunculuğumu ve beni en çok motive eden nokta da budur; her seferinde yeni bir ben keşfedebilmek, sınırlarımı görmek… Ben bu kadar derinden heyecanlanıp, hissettiysem karakteri, bu duygular seyirciye de mutlaka geçecektir diye düşündüm. Tabii ki hepimizin korkuları vardır ama bir şeyleri değiştirmek istiyorsan cesur olmak zorundasın.

Dijital platforma iş yapmaya nasıl ikna oldunuz?

Özgün işler yapmak adına tek seçenek buydu. Dünya da artık buraya doğru gidiyor. Bu platformun başarıya ulaşacağına gerçekten çok inandım. Ve üzülerek söylüyorum ki; çalışma şartları açık ara çok daha iyi. Bu da gerek oyuncuyu, gerek senaristi, gerek yönetmeni, gerek ekibi motive eden bir şey tabii ki… Sektöre bir umut olduğunu düşünüyorum. Alıştığımız kalıpların dışında işler yapabilmek, daha cesur kararlar alabilmek için kurulmuş bir platform. Hepimiz için…

Fi’nin başarısı beklediğiniz bir durum muydu? Neler hissettiniz bu durum karşısında?

Tabii ki çok çok mutlu oldum. Herkese çok teşekkür ederiz…

Dans sahneleriniz de çok beğenildi. O sahneler için nasıl bir çalışma yaptınız? Dizinin çekimleri devam ediyor, siz de dans çalışmalarınıza devam ediyor musunuz?
Zor bir süreçti. Ancak bana çok şey kattığına inanıyorum. Bir de oyunculuğun en keyifli kısmı bu bence, her seferinde yeni bir insan olabilmek. Şu an tüm boş günlerimde antrenmanlarıma devam ediyorum. Ancak daha çok sahne odaklı koreografiler çalışıyoruz.

Comments are closed.