RONALDO HEYKELİNİN ŞÖHRETİ, RONALDO’YU SOLLADI

Cristiana Ronaldo’nun adının verildiği havalimanındaki heykeli sosyal medyada günün konusu oldu.

1

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımlarından Real Madrid’de forma giyen Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo’nun adı, doğum yeri olan Madeira adasındaki havalimanına verildi.

Adı Madeira Cristiano Ronaldo olarak değiştirilen uluslararası havalimanındaki törene yıldız futbolcu, annesi, oğlu ve sevgilisi Georgina Rodriguez ile katıldı.

Portekiz Cumhurbaşkanı Marcelo Rebelo de Sousa, Başbakan Antonio Costa, Madeira Özerk Yönetim Başkanı Miguel Albuquerque ve Portekiz Futbol Federasyonu Başkanı Fernando Gomes’in de yer aldığı törende açıklamalarda bulunan Ronaldo, “Çok mutlu ve gururluyum” dedi.

Havalimanına isminin verilmesine Portekiz’deki bazı siyasetçiler ve sivil toplum örgütlerinin karşı çıkmasına ilişkin de konuşan Ronaldo, “İsmimin havalimanına verilmesini, şu anda burada bulunan bazıları da dahil doğru bulmayan insanların olduğunu biliyorum ama özgürüz ve demokrasi içinde yaşıyoruz. Herkesin kendi görüşü var. Ben hiç kimseden adımın buraya verilmesini istemedim. Riyakar biri değilim. Bugünden itibaren üzerimde daha fazla sorumluluk olduğunu biliyorum. Özellikle Madeira olmak üzere Portekiz’e saygı göstermek için tüm tutku ve fedakarlık ruhuyla elimden geleni yapmaya devam edeceğim. Bu topraklardan geldiğim için gururluyum. Benim için çok özel bir gün” ifadelerini kullandı.

Comments are closed.