FATİH TERİM MİLLİ TAKIMI MI SEÇECEK GALATASARAY’I MI?

Odeobank ile yapılan anlaşma sonrası Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İşte Başkan Aysal’ın konuşmasından satır başları:

“Fatih hocamızın Milli Takım ile ilgilenmesiyle bu iş alevlendi. Bir gün bu işler nasıl böyle oldu nasıl buralara geldi hepsinin bilgisini vereceğiz ama o gün bugün değil. Bizim ve Milli Takım’ın menfaatleri için doğru bir karar almak lazım. Fatih hocanın da rahat çalışabilmesi için bir karar alınması gerekiyor. Bu konu kısa sürede neticelendirilecektir. Bu bizim iç meselemiz ve bunu çözmek için elimizden geleni yapacağız. Biraz sabretmenizi rica edeceğim.”
“Ortada bir sorun olmasa bile o konu hakkında çok konuşulmadığı zaman o konu sorun haline getirilebiliyor. Oturup bir karar alacağız 24-48 saat içinde neticeye varacak bir konu bu sizlerden biraz sabır bekliyorum.”

“İşin esası önemlidir. Anlaşmazlık, uyuşmazlık varsa buna göre adımlar atılır. Burada bir aksama olursa bugünden önlemler almak bizim görevimiz.”

 

“Net bir şekilde söylüyorum. Hiçbir teknik direktör ile görüşme yapmadık kimseye de görev vermedim. Türkiye’de veya dünyada bizimle görev yapabilecek birçok profesyonel var.”

“Benim kimseye kırılmak gibi bir lüksüm yok. Bunun için her türlü kararı zamanında almak zorundayım. Ben bunun bilincindeyim.”

“Bu Allah’ın emri değil, ama 48 saat için bu işi halletmeye çalışacağız. Bu konu uzadıkça Galatasaray’ın marka değeri ve kurumsal yapısı zarar görmektedir.”

“Nerede aksama olursa zamanında orayı tamir etmek zorundayız.”

“Melo kırmızı kart gördü. Sadece rakip oyuncunun ayağına basmış. Melo sahadan çıkarken formasını çıkarıp göstermiştir. Sahadan çıkarken gayet tabii o adrenalin yapısıyla normaldir. Saygısızlık değildir. Benim oyuncum Beşiktaş seyircisine asla saygısızlık etmez”

“Fatih hocamızla ilk anlaşmamızı bir sene bir sene olarak yaptık ve her sene sonunda oturup konuşacaktık. Bir sene dolunca hocamızla olan anlaşmamızı iki sene daha uzattık. Yönetim kurulumuzun iki yıl daha uzatma istediği budur. ”
“Ama Fatih hoca Antalyaspor maçından sonra sözleşme teklifimizi kabul etmedi. ‘Her zaman 1-1 gidiyorduk sözleşmeler şimdi neden 2 yıllık oldu?’ dedi. Emek onun emeği saygı duyarım.”

Comments are closed.