EYŞAN ÖZHİM’İN HAYRANLARI DEĞİL TARAFTARLARI VAR!

Yapımcılığını Kedi Prodüksiyon’un, yönetmenliğini Aydın Bulut’un üstlendiği 27 Eylül de sinemalarda izlenecek romantik dram “Benimle Oynar mısın?” sinema filminin başrol oyuncusu Eyşan Özhim’in filmden sonra hayranları değil taraftarları oldu.

Türkiye’de bir filmde hem yapımcı, hem senarist hem de başrol oyuncusu olarak bir ilk gerçekleştiren Eyşan Özhim şöyle anlattı; “Senaryoyu kurarken merkezine bir kadın yerleştirdik. Çünkü erkeklerin egemen olduğu bu dünyada oyun oynamaya pek fırsat tanınmıyor kadınlara, hayata onların tarafından bakmaya çalıştık. Kendi kaderini eline alan, karşı koyan, ayakta kalmaya çalışarak varoluşunu gösteren bir kadın, küçük bir kız ve bir “Bilge Kadın”. “Sybıl” ların o yaratıcı büyüsüne sahip, farklı gibi görünen fakat birbirini takip eden, tamamlayan üç ayrı dişi karakter yer alıyor filmimizin içinde…”

 

 

Uğur Polat (Fatih), Eyşan Özhim (Sibel), Ertan Saban (Muzo), Rüzgar Boyle (Rüya), Arif Erkin (Şeref Baba), Ahmet Saraçoğlu (Taygır), Selim Erdoğan (Ozi), Ali İl (Laço), Rıza Sönmez (Reşat), Ayşenil Şamlıoğlu (Suna) gibi isimlerin başrolde yer aldığı sinema filminde Altan Erkekli (Ruhi), Ünal Silver (Enver), Altan Gördüm (Okul Müdürü), Münir İnselel (Sellect), Zeynep Kumral(Fatih Sekreter), Canan Okan (Okul görevlisi), Zühtü Erkan (Neyzen Tevfik), Ömür Gedik (Fatih’in eşi) ve Serhat Özcan gibi ünlü isimler filmin diğer oyuncularından.

 

Bir kadınla kızının uzun bir ayrılıktan sonra tekrar birbirlerini bulma serüveninin anlatıldığı sinema filminin senaryosu Aydın Bulut ve Eyşan Özhim’e ait. 6 hafta süren filmin çekimleri “mahalle ruhu”ndan hala uzaklaşmamış olan Beşiktaş’ta gerçekleşti. Beşiktaş bir semt olarak değil bir karakter olarak filmin içinde yer aldı… O nedenle Çarşı gurubu filmin başrollerinden birini oluşturuyor. Ayrıca çekim sürecindeki katkı ve destekleriyle filmin yapım mücadelesine ortak oldular.

 

“Benimle Oynar Mısın?” sinema filmi yaşam alanları her gün ellerinden alınan, kendi hayatı üzerinde söz sahibi olma hakkını arayan, vicdanını, değerlerini korumaya çalışan, aynı zamanda güçlü bir sevgiyi yaşamayı öğrenen insanların bir semt içinde birbirlerini bulmalarının hikayesidir.

 

Comments are closed.