iPHONE 5S TÜRKİYE’YE NE ZAMAN GELECEK?

10 Eylül’de ABD’nin Kaliforniya eyaletinde lansmanı yapılacak olan iPhone 5S ve bir olasılık halindeki iPhone 5C modellerinin piyasaya çıkış tarihleri, tedarik zinciri ve şirket öncelikleri ile bir arada düşünüldüğünde ortaya konulabiliyor.
Daha önce elde edilen bulgular Apple’ın Çin’deki Zhengzhou tesisine montaj için Mayıs itibariyle ürün parçalarının tedariğinin sağlandığı yönündeydi. Mayıs ayı içinde üretimine başlanan iPhone 5S’in 10 Eylül’deki lansmanının ardından birkaç gün içinde ABD’deki tüketicilerle buluşması bekleniyor.

iPhone 4S ve iPhone 5’deki trendi takip etmesini beklediğimiz yeni iPhone’lar Eylül ayının ikinci haftasında başta ABD olmak üzere bazı ülkelerin teknoloji raflarında ve GSM ile sözleşmeli satış opsiyonları içinde yer almaya başlayacak. Ardından ABD ve Batı Avrupa gibi pazarlardan iki ay kadar sonra da Türkiye, Rusya, Yunanistan, Brezilya gibi ülkelerde sahne alacak yeni iPhone’lar.
Çin pazarı ise şimdiye kadar ki Apple tedarik özellikleri dikkate alınırsa muhtemelen daha sonraki bir tarihte taleplerin karşılandığı bir diğer sansasyonel pazar olacak.

Comments are closed.