YAMAHA’DAN LOKUM GİBİ MOTOSİKLET; YAMAHA D’ELiGHT

Yamaha 2013 yılı için geç de olsa güzel bir model getirdi. Sınıfının en hafif motosikleti Delight özellikle kadınlar ve yeni kullanıcılar için ideal.

Şık tasarımlı yeni D’elight kendi sınıfının gerçekten en seçkin motosikletlerinden biridir. Klasik hatları, modası asla geçmeyen, zamana meydan okuyan bir görüntü sağlar; ancak bu şık şehirli motosikleti çok özel yapan yönü, ultra kompakt şasisiyle güçlü ve canlı motorunun birleşimidir.


Alçak sele yüksekliği ve yalnızca 98 kg olması sayesinde, D’elight daha çok 50 cc scooter gibi kullanılarak şehirde kolay sürüş sunar. Hız yapmak istediğinizde ise sessiz ve ekonomik 114 cc, 4-zamanlı motor, 125 sınıfı güçlü performans sağlar.
Yamaha yapı kalitesi ve desteğine sahip uygun fiyatlı D’elight’ta gerçekten her özellik var.

Bu tarz sahibi ve uygun fiyatlı scooter, klasik görünümü Yamaha kalitesiyle harmanlıyor. Ultra kompakt şasi ve alçak seleye sahip yeni D’elight, 50 cc scooter’ın çevikliğini 125 cc modelinin performansıyla sunuyor.
Retro tarz ön far, beyaz yüzeyli göstergeler ve tarz sahibi arka far düzeneği, zamana meydan okuyan güzel görünümü tamamlarken sele altı saklama bölmesi, açık torpido ve katlanabilir yolcu ayaklıkları gibi özellikler D’elight’ın modaya uygun olduğu kadar fonksiyonel olmasını da sağlar.
Ön disk fren, alaşım jantlar ve canlı ve ekonomik 114 cc, 4-zamanlı motor özelliklerine sahip yeni D’elight çok hafif ama çok güçlü.

Yeni D’elight’ın kesintisiz güç ve kullanışlı azami hız sunan 114 cc, hava-soğutmalı, 4-zamanlı motoru sessiz çalışır. Bu basit, güvenilir ve ekonomik basınçlı yağlama özellikli hava-soğutmalı, 2-supaplı tasarım, düşük çalıştırma maliyetleri sağlamaya yardımcı olarak D’elight’ı bütçesini düşünen araç sahipleri için daha da cazip hale getiriyor.

 

D’elight
Motor
Motor tipi Tek silindir, hava soğutmalı, 4-zamanlı, SOHC, 2-subap
Motor hacmi 114cc
Çap x Strok 50.0 mm x 57.9 mm
Sıkıştırma oranı 9.3 : 1
Maksimum güç 5.3 kW @ 7,000 dev./dk.
Maksimum tork 7.6 Nm @ 5,500 dev/dk.
Yağlama Islak karter
Yakıt sistemi Yakıt Enjeksiyonlu
Ateşleme sistemi TCI
Çalıştırma Elektrik
Şanzıman V-Kayışı Otomatik
Şasi
Ön süspansiyon Teleskopik çatal
Ön teker hareketi 85 mm
Arka süspansiyon Tek kol
Arka teker hareketi 70 mm
Ön fren Hidrolik tek disk, Ø 180 mm
Arka fren Kampana , Ø 130 mm
Ön lastik 90/90-12
Arka lastik 90/90-12
Boyutlar
Toplam uzunluk 1,835 mm
Toplam genişlik 685 mm
Toplam yükseklik 1,080 mm
Sele yüksekliği 755 mm
Tekerleklerarası mesafe 1,250 mm
Minimum yerden yükseklik 115 mm
Islak ağırlık 98 kg
Yakıt tankı kapasitesi 4.4 L

Comments are closed.