YENİ KASADAN ÖNCE MAKYAJLI YETİ

2014’de yeni kasası üretilecek olan son demlerinde makyajlı kasası ile satışta olacak.

Önden bakıldığında çok daha köşeli hatlara sahip olduğu görülen Yeti’nin farları ve ön panjuruyle birlikte kaputu da yenilenmiş. LED gündüz farlarına da sahip olan otomobilin sis farlarıysa keskin hatlı tamponun alt kısmına taşınmış.

Araç için yeni jant seçenekleri sunmaya başlayan ?koda bu sefer Yeti’yi iki farklı paketle sunacak. Arazi için düşünülen ilk pakette siyah renkli gövde koruma çıtaları dikkat çekerken şehir kullanımına yönelik ikinci pakette bu parçalar gövde rengine boyanmış. Marka logoları artık metalik renkli olan aracın stoplarında da LED teknolojisi kullanılmış.

İç mekanında tasarım olarak büyük bir yenilik olmayan Yeti’nin yeni döşeme rengi seçenekleri, direksiyon simidi, vites kolu ve gösterge paneli zemini gibi farklılıkları bulunuyor. Donanımında geri görüş kamerası sunan ilk ?koda modeli olan Yeti’de yerinden çıkartılabilen LED ışıklandırma ve anahtarsız giriş sistemi de görev yapmaya başlamış.

Önceden olduğu gibi hacimleri 1.2 ile 2 litre, güçleriyse 105 ile 170 beygir arasında değişen benzinli ve Diesel motorlarla donatılacak olan Yeti’de modeline göre iki veya dört tekerlekten çekiş sistemi, 6 ileri manuel veya 6 ile 7 ileri vitesli DSG şanzımanlar alınabilecek.

 

Comments are closed.