MOTOR KÜÇÜLTME SIRASI BMW’DE

Geçtiğimiz haftaki haberimizde Mercedes Benz’in Türkiye’deki ÖTV bariyerini aşmak için ilk defa 1600CC hacimli bir motora sahip E serisi ürettiğini yazmıştık. 146 bin TL’ye satılan E serisi Türkiye’ye özel üretilmişti.

Şimdi de Bmw 520i, 170 beygir gücündeki 1.592 cc’lik TwinPower Turbo motoru ile Türkiye’ye geldi. Bu küçük ama güçlü motor ile 0’dan 100 km/sa hıza sadece 8,7 saniyede çıkarken, 226 km/sa’lik maksimum hıza ulaşabiliyor.

250 Nm torku ise 1500 devir/dak’dan itibaren sağlayabiliyor ve performanstan taviz vermiyor. Tüm bunları ise 100 km’de ortalama 6,7 lt yakıt tüketerek elde edebiliyor. Standart olarak 8 ileri otomatik şanzıman ile sunulan Yeni Bmw 520i, pürüzsüz vites geçişleri ve sessiz iç kabini sayesinde konforlu bir yolculuk sağlıyor.

Segmentinin en çok tercih edilen otomobili, yenilenen ön ve arka tampon yapısı, yeni ön ve arka led far tasarımları, yeni dış renk ve iç döşeme seçeneklerini, 170 beygir gücündeki 1.592 cc’lik TwinPower Turbo motoru ile birleştiriyor. İsteğe bağlı olarak, Modern Line, Luxury Line ve M Sport olmak üzere 3 farklı Line seçeneği ile alınabilen yeni Bmw 520i, böylece farklı zevklere hitap edebiliyor.

Yeni Bmw 5 Serisi, dokunmadan açılabilen ve aynı şekilde dokunmadan kapatılabilen bagaj kapağına da sahip. Navigasyon donanımı ile birlikte gelen, dokunmatik yüzeye sahip yeni i-Drive butonu ise parmak ucuyla yazı bile yazılabiliyor.

Comments are closed.