ZÜLFÜ LİVANELİ’YE FENA SALDIRDILAR

Zülfü Livaneli, soyunma odası yüzünden tartıştığı belediye görevlileri ve İspanyol dansçıların saldırısına uğradığını sahnede ”Az daha kalp krizinden ölüyordum. Ciğeri beş para etmezler” diyerek açıkladı.

Mezitli Belediyesi’nce bu yıl 4’üncü kez düzenlenen “Güneş Festivali” etkinlikleri kapsamında sanatçı Zülfü Livaneli, dün akşam Pompeipolis Antik Kenti’nde bir konser verdi.Zülfü Livaneli’nin konser öncesinde soyunma odasına belediye görevlileri tarafından alınmadığı öne sürüldü.

İddialara göre; Livaneli bu duruma tepki gösterince belediye görevlileri ve dans grubu üyelerinin saldırısına uğradı. Tekme ve yumruk darbesi alan Zülfü Livaneli, buna rağmen konsere çıktı.

Zülfü Livaneli, konseri sırasında alanı dolduran 50 bin kişi ile konseri izleyen Mezitli Belediye Başkanı CHP’li Uğur Yıldırım’a sahnede başından geçenleri anlattı.”Az daha kalp krizinden ölüyordum” diyen Livaneli, “Soyunma odasına girdiğimde İspanyol dansçılar üstüme saldırdı. Bunu yapan belediye mensuplarını size şikayet ediyorum. Hangi ülke 67 yaşındaki bir sanatçıya bu muameleyi layık görür, reva görür. Gerçekten ben de sizler gibi ‘Yuh’ çekiyorum” diye konuştu.
Yaşananları protesto ettiğini de belirten Livaneli, “Bana bunu yapanın, ülkemin sanatçısına bunu yapanın Taksim Parkı’nda gaz sıkandan farkı yoktur. Beni içeride kalp krizinden öldürüyorlardı. Ciğeri beş para etmez adamlar” dedi.

Şarkıları birlikte söyleyen binlerce kişi ‘Her yer Taksim, her yer direniş’ sloganları attı. Konser sırasında bir kişi de sırtına bağladığı Türk Bayrağı ile “Duran Adam” eylemi yaptı.

ÇIKTIKTAN SONRA İKİNCİ SALDIRI
Zülfü Livaneli’nin konserin ardından Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım’ın makam şoförünün de aralarında olduğu bir grubun bir kez daha saldırısına uğradığı iddia edildi.

Özel güvenlik görevlilerinin kurtardığı Livaneli, güçlükle bindirildiği bir araçla konser alanından uzaklaştırıldı.
Livaneli’ye çiçek vermemesi dikkat çeken Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım, iddialarla ilgili idari soruşturma başlattığını söyledi.

Zülfü Livaneli’yi arayarak telefonla konuştuğunu da belirten Yıldırım, “Çok üzgünüm, gerekeni yapacağım” diye konuştu.

Comments are closed.