HTC’NİN BUTTERFLY’I PODYUMA ÇIKTI

HTC, yeni akıllı telefonu Butterfly S’i göz dolduruyor. 5 inç (12,7 cm) ekran genişliğine sahip olan telefon, 1080p Super LCD 3 görüntü kalitesine sahip.

Optik laminasyon ve çizilmeye dayanıklı camıyla korunan ekranın 440 ppi (inç başına piksel) çözünürlüğünde.

Butterfly S, arka panelinde 4 megapiksel, UltraPixel kameraya sahip. HTC’nin UltraPixel teknolojisi, görüntü sabitlemekten ışığı en iyi şekilde yakalamak temel kamera özelliklerini artıran sensör ve optik sistemini kapsıyor.

İlk olarak HTC One ile sunulan UltraPixel, 8-13 megapiksellik kameralara kıyasla ışığı çok daha iyi yakalıyor.

Kamera, yine HTC’nin geliştirdiği ve seri halinde çekilen fotoğraflar üzerinde oynayabildiğiniz, aynı zamanda ‘canlı albüm’ oluşturabildiğiniz HTC Zoe içeriğini destekliyor.
Yine ilk olarak HTC One’da sunulan HTC Zoe, seri halde 20 fotoğraf veya 3 saniyelik video çekiyor. Butterlfy S, ImageChip 2 işlemcisinin yardımıyla, bu fotoğrafları 30 saniyelik bir videoya dönüştürmenizi sağlıyor; bunu yaparken efekt, fotoğraf arası geçişler ve arka plan müziği ekleyebiliyorsunuz.

 

Ön panelinde 2.1 megapiksel kamera bulunan Butterfly S, HTC’nin en çok tercih ettiği 88 derece geniş açılı lense sahip.

DONANIM
Buttefly S, 1.9 GHz gibi oldukça hızlı bir işlemci hızına sahip. Qualcomm Snapdragon 600 işlemcisi kullanan telefon, 2 GB RAM ve 16 GB dahili bellek bulunduruyor. Butterfly S’in belleği micro SD kart girişiyle artırılabiliyor.

GSM’in yanı sıra Wi-Fi a/b/g/n/ac ve Bluetooth 4.0 bağlantı özelliği bulunan telefon, TV’lerde uzaktan kumanda görevi gören kızılötesi portuna da sahip. NFC (Yakın Alan İletişimi) özelliği bulunan Butterfly S, aynı zamanda GLONASS GPS sistemine sahip.

 

Butterfly modelinin arkasında bulunan hoparlörün yerine, S modelinin ön panelinde, çift hoparlör sistemi BoomSound bulunuyor. Telefonun bir diğer önemli özelliği 3,200 mAh batarya.

HTC One’dan yaklaşık yüzde 40 büyük olan Butterfly S, 144.5 x 70.5 x 10.6 mm ölçülerinde, 160 gr ağırlığında.

Android Jelly Bean (4.2) işletim sistemi kullanan Buttefly S, Temmuz’da Çin piyasasına sunulacak. Gri, beyaz, kırmızı renklere sahip olacak telefonun fiyatı, 766 dolar olacak. Ancak Çin dışındaki piyasaya sunuş tarihi ve fiyatlar, henüz belli değil.

 

Comments are closed.